
Vilde Frang, Alina Ibragimova...Nyitókoncert
Irodalom és zene legmagasabb rendű harmóniája tölti be a Zeneakadémia Nagytermét a Fesztiválakadémia nyitókoncertjén.
Irodalom és zene legmagasabb rendű harmóniája tölti be a Zeneakadémia Nagytermét a Fesztiválakadémia nyitókoncertjén.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Sobota, 20 Lipca 2019 19:30
Rebel: Káosz
A Fesztiválakadémia művészei és növendékei, Vecsei H. Miklós (színművész), Kokas Katalin (művészeti vezető)
Schubert: A-dúr zongoraötös (D. 667, „A pisztráng”)
Alina Ibragimova (hegedű), Kokas Katalin (brácsa), Enrico Bronzi (cselló), Knut Erik Sundquist (nagybőgő), Dejan Lazic (zongora)
Ridout: Ferdinánd, a bika
Vilde Frang (hegedű), Vecsei H. Miklós (színművész)
Vivaldi: „A négy évszak” hegedűversenyek, op. 8/1–4
Alina Ibragimova, Vilde Frang, Kelemen Barnabás, Kokas Katalin (hegedű), Lars Anders Tomter (brácsa), Maximilian Hornung (cselló), Knut Erik Sundquist (nagybőgő), Davidovics Igor (lant), Dinyés Soma (csembaló), Tompos Kátya (narrátor)
John Dryden angol költő a világ teremtését a zabolátlan atomok gyönyörű, mennyei harmóniává való rendeződéseként írta le 1687-ben, a zene védőszentje, Szent Cecília napjára született versében. E költemény ihlette Jean-Féry Rebel Az elemek című balettszvitjét, melynek nyitótétele merész disszonanciákkal, saját korát két évszázaddal túlhaladó stílusban jeleníti meg az őskáoszt. Schubert 1817-ben kortársa, Schubart A pisztráng című versére írt dalt, majd két évvel később annak tiszta, idilli dallamát dolgozta fel híres zongoraötösének negyedik tételében. Walt Disney 1938-ban Munro Leaf gyermekkönyve nyomán készítette el Ferdinánd, a bika című filmjét, amely évtizedekkel később Alan Ridout-t egy narrációval kísért hegedűdarab megírására késztette. Vivaldi pedig 1725-ben, A harmónia és a találékonyság erőpróbája címmel megjelent concertogyűjteményében adta ki „A négy évszak” című ciklusát. A négy hegedűversenyhez egy-egy szonettet is költött, s azok tartalmát zenésítette meg művében, meglepő pontossággal és zenei leleménnyel. Irodalom és zene legmagasabb rendű harmóniája tölti be a Zeneakadémia Nagytermét a Fesztiválakadémia nyitókoncertjén.
„Egy mindenkiért – mindenki egyért!” - ki ne ismerné Athos, Porthos, Aramis és az ifjú D’Artagnan történetét? A muskétások kalandjai azonban most vadonatúj feldolgozásban ragadják magukkal a közönséget a Szegedi Szabadtéri Játékok következő, saját produkciójában.
Az Akram Khan Company örömmel viszi újra színpadra Chotto Desh című, közkedvelt, családbarát produkcióját. A Theatre-Rites rendezője, Sue Buckmaster 2015-ben adaptálta Akram Khan Olivier-díjas és a kritikusok által is elismert, DESH című szólójából ezt a szívmelengető történetet, amely egy a világban a helyét kereső fiatalember útját követi nyomon. A történet most visszatér, hogy megragadja a fiatalabb közönség új generációjának figyelmét és képzeletét.
Lars von Trier ikonikus filmjéből Bíró Bence készített színpadi adaptációt, amelyet Szenteczki Zita rendezésében láthat a közönség.
A tehetségkutatók sztárja most élőben is elvarázsol. Ne maradj le Szabó Bence első önálló előadói estjéről!