Újévi Nyitány 2026
A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának ünnepi koncertje
A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarának ünnepi koncertje
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2026. január 1. csütörtök, 18:00
HAGYOMÁNY. EGYÜTT. MEGLEPETÉS.
Az elmúlt hat évben a muzsika kedvelői a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara és a Zeneakadémia közös koncertjével indíthatták az új esztendőt január 1-jén. Az ünnepi koncerteket Magyarország legkiválóbb karmesterei irányították: Vásáry Tamás, Kovács János, Medveczky Ádám, Oliver von Dohnányi, Káli Gábor és Héja Domonkos vezényelte az együttest és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem fiatal tehetségeit. Nem lesz ez másképp most sem, a népszerű és unikális zeneműveket 2026 első napján Farkas Róbert dirigálja.
Farkas Róbert 2021 szeptembere óta MÁV Szimfonikus Zenekar vezető karmestere, a MUZIKA művészeti vezetője, a németországi Theater Hagenben. A klasszikus zenei világ figyelmét akkor keltette fel, amikor 2011-ben elnyerte a Nemzetközi Lovro von Matačić verseny harmadik díját, valamint a Horvát Zeneszerzők Társaságának (HDS) zenekari- és különdíját. Klasszikus operák mellett, modern és kortárs műveket is vezényel. Kreatív és fantáziadús zenei gondolkodása miatt nemzetközileg elismert karmesterek kísérik mentorként pályáját.
Az MTVA együttműködésének köszönhetően a hangversenyt a közmédia tévé- és rádió csatornáin lehet követni élőben.
Hacsaturjan: Masquerade Suite – Waltz
Dvorák: g-moll Rondo, op. 94.
Dvorák: 8. szláv tánc, op. 46.
Bartók: Román népi táncok
Kodály: Háry János – Intermezzo
Gounod: Rómeó és Júlia – Ah, Je veux vivre…
De Falla: Tűztánc
Cecile Chaminade: Concertino
Hacsaturjan: Masquerade Suite – Galopp
Csajkovszkij: Diótörő – Virágkeringő
Vezényel: Farkas Róbert
Közreműködik:
Zeneakadémia fiatal tehetségei
Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara
Alen Menken, Stephen Schwartz és Peter Parnell varázslatosmusicalje Victor Hugo ikonikus regényéből, a Disney rajzfilmje alapján készült. A darab érzékenyen mesél a szeretetről, a kitartásról és az önfeláldozásról. Esmeralda, a szegény cigánylány és Quasimodo, a torz külsejű, ám önzetlen harangozó története könnyeket csal mindenki szemébe.
A Kossuth-díjas Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója először rendez operettet, méghozzá a világ leghíresebbjét!
Pogány Induló hatalmas koncerttel tér vissza az MVM Dome-ba! Pályatársaival az egyik legütősebb bulit ígéri a rajongóknak.
A Tankcsapda „Örökké tart” című showja egyszerre korszakzáró és korszaknyitó esemény is lesz: a csapat mindent belead, amitől a Tankcsapda…
Szállj fel a cirkusz nagy körhintájára, ahol az álmok életre kelnek. Világszámok és fiatal magyar tehetségek várnak Ringlispíl című előadáson.
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!