Program


Stephanus bérlet 24/25 IV/4 hangverseny

Stephanus bérlet 24/25 IV/4 hangverseny

Mozart: Idomeneo

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. április 26. szombat, 18:00

Wolfgang Amadeus Mozart: Idomeneo

Közreműködik:
Purcell Kórus
Ilia - Ella Smith (szoprán)
Elettra - Szutrély Katalin (szoprán)
Idamante - Balogh Eszter (mezzoszoprán)
Idomeneo - Komáromi Márton (tenor)
Arbace - Megyesi Zoltán (tenor)

Vezényel: Vashegyi György
 
„Kimondhatatlanul vágyom rá, hogy megint operát komponálhassak. […] Mindenkit irigylek, aki írhat. A zaklatottságtól sírni tudnék, amikor meglátok, vagy meghallok egy operát” – írta az alig 21 éves Mozart apjának levelében. A remélt megbízás végül három évvel később, 1780-ban találta meg: Karl Theodor, a mannheimi választófejedelem Idomeneusz tragédiájának színrevitelére kérte fel a fiatal zeneszerzőt, amely mítosz különösen francia nyelvterületen örvendett népszerűségnek. A történet szerint a Trójából hajóhadával hazatartó Idomeneusz király hajóhadával szörnyű tengeri viharba kerülve Posszeidonhoz könyörög és megfogadja neki, hogyha megmenti a hajótöréstől, feláldozza az első embert, akit partraszállva meglát. Fogadalma lehetetlen mivoltával csak akkor szembesül, amikor fia Idamantesz siet elé elsőként. Mozart négy hónapon át lázasan dolgozott operáján, a szövegkönyv írójával, Gianbattista Varescóval folytatott levelezéséből az is kiderül, hogy még a librettó megírásába is beleszólt, a cselekmény mind természetesebb megfogalmazására törekedett. Zenéje is a szereplők érzelem és gondolatvilágának mind plasztikusabb ábrázolására törekszik, a király bűntudatból eredő súlyos válságát és az apa és fiú konfliktusát is egészen új perspektívából mutatja be, ezáltal szakít az opera seria hagyományaival. Mozart fiatal kora ellenére az Idomeneot akár operatermése összefoglaló alkotásának is nevezhetjük: virtuóz zenekari szólamai, nagyszabású kórusjelenetei, drámai, rendkívül színes és kifejező harmóniavilága valóságos mesterművé emelik.

Ajánlatunk


Barangolja be a romantikus épület gyönyörű belső tereit, ismerje meg több mint 150 éves történelmét és hagyja, hogy lenyűgözze a páratlan panoráma!

2025 tavaszának musical szenzációja fergeteges show-t ígér! A „Nagy Gatsby kor” New York-ja! Ír bandák, olasz gengszterek, mindezekre egy revüszínház kulisszái mögül kitekintve! Egy misztikumokkal teli korszak, amikor még hittel hittünk a varázslatok létezésében! Művünk a Tesla musicalben is megtapasztalt szenzációs LED látványvilággal és hatalmas táncképekkel megfűszerezve tiszteletnyilvánítás a világhírű magyar származású bűvész Harry Houdini és kortársai előtt!”

Nem, ez nem áprilisi tréfa! Duplázik a Hungária együttes az MVM Dome-ban!

Kövess minket!


További ajánlataink


Recirquel: Walk My World

Millenáris – Nagycsarnok (B épület)

Monumentális Recirquel produkció az újcirkusz és a tánc nyelvén egy felejthetetlen, immerzív élményben! Early Bird jegyek még kaphatók!

Hullámtörés Szép

Radnóti Miklós Színház

Lars von Trier ikonikus filmjéből Bíró Bence készített színpadi adaptációt, amelyet Szenteczki Zita rendezésében láthat a közönség.

1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer…

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!