
Stage Russia - A. P. Csehov: Cseresznyéskert
Színházi közvetítés felvételről Moszkvából - a moszkvai Művész Színház produkciója, 180 perc, 2017
Orosz nyelven, magyar felirattal
Színházi közvetítés felvételről Moszkvából - a moszkvai Művész Színház produkciója, 180 perc, 2017
Orosz nyelven, magyar felirattal
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: sobota, 05. máj 2018, 19:00
Rendező: Adolf Shapiro
Díszlettervező: David Borovszkij
Fény: Gleb Filstinszkij
Zene: Igor Vdovin
Főszereplők:
Ranyevszkaja, Ljubov Andrejevna, földbirtokosnő: Renáta Litvinova
Ánya, a leánya,: Jana Gladkik
Varja, a fogadott leánya: Jana Szekszte
Gajev, Leonyid Andrejevics, Ranyevszkaja bátyja: Szergej Dreiden
Lopahin, Jermolaj Alekszejevics, kereskedő: Andrej Szmoljakov
Firsz, inas, 87 éves öregember: Nyikolaj Csindjajkin
Anton Pavlovics Csehov tragikomédiáját, egyik legismertebb és sorrendben utolsó színművét több mint 110 éve mutatták be először a legendás moszkvai Művész Színházban, de mondanivalója manapság aktuálisabb, mint valaha. Csehov ebben a történetében egyszerre sűríti magába a múlt század elején kiütköző dekadens világszemléletet és az ország jövőképét egy olyan világban, ahol pénz szerepe fel-, míg az emberi kapcsolatok szerepe egyre inkább leértékelődik. Adolf Sapiro új rendezésében felteszi a kérdést, hol élnének a darab karakterei ma, évekkel azután, hogy a cseresznyéskertjüket kivágták?
Egy évszázaddal az ősbemutatója után Csehov tragikomédiája az orosz filmművészet legextravagánsabb színésznőjének titulált Renáta Litvinova főszereplésével tér vissza „otthonába”, a moszkvai Művész Színházba, és a Stage Russia HD című színháziközvetítés-sorozat keretében világszerte a mozivásznakra. A magyar felirat Tóth Árpád műfordítása alapján készült.
Az előadás hossza: 3 óra, két felvonásban, egy szünettel
Dumaszínház est
Székelyföld és Rábaköz, a Felvidék és Dél-Alföld húsvéti rituáléi – a kereszténységhez kapcsolódóak és a pogány időszakot idézők egyaránt – egységes színpadi formát alkotva fonódnak egymásba.
Kalandos életet élő vándorcigányok és hatalmukkal visszaélő, galád, mégis nevetséges nemesek a főszereplői a klasszikus Jókai-regényből, A cigánybáróból készült adaptációnak, a több generáció által jól ismert Szaffi című animációs filmnek.
Több mint 150 éve hódítja meg a közönséget mindenhol a világon ez a francia féltékenységi bohózat, amit a Nemzetibe időről…
A világ esze. Avagy, hogyan állítsuk meg az agyunkat? Megfejthetetlen üzenetek a múltból és a jelenből és a múltból. Főszerepben…
Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…