
KORTÁRSUNK CSEHOV MINIFESZTIVÁL / Kiss Csaba: De mi lett a nővel?
KORTÁRSUNK CSEHOV MINIFESZTIVÁL / Kiss Csaba: De mi lett a nővel?
(Előadás után beszélgetés az alkotókkal, az idén huszonkét éves produkció kapcsán.)
mehr
KORTÁRSUNK CSEHOV MINIFESZTIVÁL / Kiss Csaba: De mi lett a nővel?
(Előadás után beszélgetés az alkotókkal, az idén huszonkét éves produkció kapcsán.)
mehr
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: 2018. Juli 27. Freitag, 20:00
Csehovot a közönség a leheletfinom lélekrajzok, a fájdalmas őszi hangulatok, a kisiklott életek,és az eleve reménytelen elvágyódások írójaként ismeri, ám de létezik egy másik, egy "elvetemültebb" Csehov is: az anekdotaszerű, kaján, néha groteszkül kegyetlen novellák,vásott karcolatok szerzője. A "De mi lett a nővel?" férfimese nyolc ilyen rövid elbeszélés helyzeteire, motívumaira épül.
"A kerettörténet szerint valamikor a múlt század végén három csóró orosz színész elindul a végtelen, forró országúton Bikulin bankár estélyére. Útközben egyikük - Jura - Történeteket, pletykaízű sztorikat mesél a társasági élet egyik mitikus nőjéről, Bikulin bankár unokahúgáról..."
A "De mi lett a nővel?" című férfimese nyolc rövid elbeszélés helyzeteire, motívumaira épül. A különös dramaturgiájú előadásban szerelmek és csalódások, kivégzések és foghúzások, öngyilkosságok és ellenvonatok kavarognak Irina Bikulina ártatlan, mégis felkavaróan buja, szenvedélyes alakja körül. A játék végén minden titokra fény derül - a legvégsőre is - és megelevenedik a férfivágy örök tárgya, az a bizonyos legendás Nő.
Az ősbemutató a Győri Nemzeti Színházban, 1997-ben volt.
Szereplők
Gyabkin - Gyabronka József
Aljosa - Horváth Lajos Ottó
Jura - Honti György
Rendező: Kiss Csaba
A káprázatos bohózatok mestere, Feydeau a végletekig fokozza a konfliktusokat. Szereplői ambiciózus, önző emberek, akik képtelenek tisztán látni. Hiúságuk felülkerekedik minden realitáson
Mozart csillapíthatatlanul szerelmes volt az életbe. Jöhetett minden, ami „bűnös”: bor, kártya, biliárd. Szenvedélye a zenei ornamentikákban is kifejeződött: burjánzó acciaccaturák, trillák, mások által nem próbált kadenciák, kromatikus futamok. De vágyakozásának legfőbb tárgyai mégiscsak a nők voltak.
A székely kapu az ősi erő, a hit, a remény, az Istenhez való tartozás jelképe, kommunikációs csatorna ég és föld között. Három oszlopa a test, a lélek és a szellem egységére utal, faragásai védelmi, kegyelmi és áldást adó szimbólumok.
Olaszországi kirándulást ígér a MÁV Zenekar hangversenye. Az est szólistája a Kossuth-, Bartók-Pásztory és Prima díjas Baráti Kristóf. Vezényel az…
Az előadás középpontjában egy háromnapos kötelező pszichológiai utánképzés áll, amelyre kilenc ember, a mai magyar társadalom legkülönbözőbb figurái – műkörmöstől…
A rembetikót gyakran emlegetik „görög bluesként”. Ez a tradicionális kisázsiai zenén alapuló, görög folkkal keveredő, viszont a városi hagyományokban is…