Furcsa pár
Zenés vígjáték két részben több...
Zenés vígjáték két részben több...
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2025. május 31. szombat, 19:00
A méltán híres vígjáték két elvált férfi közös albérleti kalandjait meséli el fergeteges humorral. A filmváltozat főszerepeit Walter Matthau és Jack Lemmon játszották felejthetetlenül. Olt Tamás régi amerikai slágereket csempészett a darabba, így tette azt még színesebbé és szórakoztatóbbá.
Főbb szerepekben:
Szabó Sipos Barnabás m.v. (Jászai Mari-díjas, Érdemes Művész), Lux Ádám (Jászai Mari-díjas, Érdemes Művész), Major Zsolt, Marosszéki Tamás, Savanyu Gergely, Pintér Gábor
Rendező: Olt Tamás, a budapesti Karinthy Színház Jászai Mari-díjas igazgatója
„Neil Simon vígjátéka azóta jó barátom, hogy először láttam Jack Lemonnal és Matthauval még gyermekkoromban. Mondhatni a Furcsa pár egy vándorünnep, amivel jó dolgozni, amivel jó foglalkozni, amiből jó idézni egy-egy poént, egy dallamot, egy karaktert vagy szituációt. Miközben igen komoly élethelyzetekről szól varázslatosan, vicces és változatos, sodró és magával ragadó. Nagyon várom, hogy Sopronban színpadra állíthassam gyermekkori jóbarátaimat, Oscart Attilával és Félixet Ádámmal, és biztos vagyok benne, hogy a soproni közönség is örök barátságot köt majd velük.”
A műfordítás a Proscenium Szerzői Ügynökség közvetítésével Örkény István örököseinek engedélyével kerül előadásra.
A megújult Citadella egyik legizgalmasabb újdonsága A Szabadság Bástyája című kiállítás. A nyugati ágyútoronyban kialakított, több mint 1700 négyzetméteres tárlat a magyar szabadságért folytatott küzdelmeket mutatja be, felidézve azokat a meghatározó személyiségeket és történelmi jelentőségű családokat, akik évszázadokon át kiálltak az ország függetlenségéért.
A világsiker most Budapestre érkezik! Gyerekeknek álomszép kaland, felnőtteknek mélyen megérintő történet – közös családi élmény, amire még évek múlva emlékeztek!
A Walk My World Vergilius eposzát, Aeneas és Dido tragikus szerelmi történetét kelti életre, melyben Trója és Karthágó mitikus hősei a tánc és az újcirkusz nyelvén szólnak hozzád. A minden érzékszervre ható monumentális térbe belépve egy másik valóság tárul fel: saját utadon járva fedezed fel a hősök történeteit. Istenek játszmái, ármány és szerelem szövik át a lélegzetelállító installációk világát, ahol bármi megtörténhet: rejtélyek bontakoznak ki, elbűvölő karakterek csábítanak. Az ősi, mitikus történetet illetve a mítoszokból ismert isteneket, halandókat és különös lényeket nemzetközi hírű artisták és táncművészek keltik életre.
Mikor próbáltál ki utoljára valami teljesen újat? Idén tavasszal fedezd fel szabadon a Walk My World titkokkal teli, immerzív világát!
Szórakoztató zenés vígjáték arról, hogy mennyi félreértés, tévedés, csel és kaland vezet a megváltó boldogságig, Eisemann legédesebb slágereinek dallamára.
…
Egyszerre politikai dráma, krimi és szerelmi história, amely a 15. század közepének izgalmas történelmi eseményeit eleveníti meg, bemutatva a Hunyadi…
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!