Program


Bűn és bűnhődés
4

Bűn és bűnhődés

Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij regénye alapján írta: Marilyn Campbell és Curt Columbus. A darab a klasszikus műből kiindulva olyan kérdésekre keresi a választ, mint hogy mik az egyén szabadságának korlátai vagy épp átléphetők-e a jog szabta előírások és korlátok. Az előadás a Budaörsi Latinovits Színház színházi nevelési programjának része, ezért drámapedagógiai foglalkozás is tartozik hozzá.

Current events



Dosztojevszkij legnagyobb hatású regényének főszereplője Raszkolnyikov, a nyomorgó joghallgató, aki felsőbbrendűnek gondolja magát másoknál, ezért rá nem érvényesek az általános emberi törvények, meg van róla győződve, hogy a nagyobb jó érdekében akár még gyilkolhat is. Kiterveli, hogy baltával agyonüt egy kártékony uzsorásasszonyt, de a gyilkosság közben pánikba esik, a jól kidolgozott terve összeomlik, ezért kénytelen egy ártatlan szemtanút is megölni, aztán a rablott pénzt elrejti és hozzá sem nyúl többé. Raszkolnyikov a gyötrő bűntudattól lázas önkívületbe esik, miközben egy ravasz vizsgálóbíró, Porfirij Petrovics nyomozni kezd utána. Raszkolnyikovnak végül választania kell: öngyilkos lesz vagy bevallja a tettét és vállalja érte a büntetést.

Dosztojevszkij klasszikus regénye a valaha megírt legizgalmasabb krimik egyike. Tantermi előadásunk ennek a lélektanilag tűpontos regénynek három színészre adaptált színpadi változatát veszi alapul és a rendőri kihallgatások feszült jeleneteiből kiindulva teszi fel és vitatja meg a raszkolnyikovi kérdéseket:

Mik az egyén szabadságának korlátai? Átléphetők-e a jog szabta előírások és korlátok?

Mit tehet az ember a nyomor ellen? A nyomor milyen mértékben határozza meg az ember életkörülményeit?

Milyen mértékben vagyunk felelősek a tetteinkért?

Egy (torz) eszme követése milyen következményekkel járhat?

***

Az előadás a Budaörsi Latinovits Színház színházi nevelési programjának része, ezért drámapedagógiai foglalkozás is tartozik hozzá.

Szereplők:

Rogyion Romanovics Raszkolnyikov, volt egyetemi hallgató | Váradi Gergely m.v.
Porfirij Petrovics, vizsgálóbíró, Marmeladov, volt címzetes tanácsos, alkoholista | Chován Gábor
Szofja Szemjonovna Marmeladova (Szonya), prostituált, Aljona Ivanovna: öregasszony, uzsorás, gyilkosság áldozata, Lizaveta Ivanovna: az uzsorás húga, a gyilkosság másik áldozata, Pulherija Alekszandrovna, Raszkolnyikov anyja | Szaplonczay Mária e.h.

Alkotók:

Fordító | Kovács Kristóf
Dramaturg | Németh Nikolett
Zeneszerző | Labus Gida
A rendező munkatársa | Debreceni Luca

Rendező | Varsányi Péter

Bemutató: 2023. április 28.

Fotók: Borovi Dániel

Follow us!


Suggestions


Ha lenne valakim

6SZÍN

Történet napjaink fiataljainak szerelmi botladozásairól, bölcs emberismerettel, sziporkázó humorral és még több szeretettel.

Marius Petipa – Albert Mirzoyan / Ludwig Minkus LA BAYADÈRE Classical ballet in three acts

Martin Rauhaus komédiája hatalmas filmsiker volt hazájában, színpadi változata pedig Németország után először nálunk mutatkozik be.

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Subscribe to newsletter

Get informed about the best programs!