Program


Berecz Mihály és Kelemen Barnabás közös koncertje
2

Berecz Mihály és Kelemen Barnabás közös koncertje

Franz SCHUBERT:
a-moll szonatina, D 385
Wolfgang Amadeus MOZART:
G-dúr szonáta, K. 379



Carl Maria von WEBER:
d-moll szonáta, op. 10, No. 3
Ludwig van BEETHOVEN:
c-moll szonáta, op. 30, No.  több...

A jegy.hu oldalon jelenleg nincs aktuális előadás

Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2025. február 7. péntek, 19:00

Hányféle arca lehet a hegedű-zongora szonátának? Alighanem annyi, ahány ilyen műfajú mű valaha is készült. Mindenesetre az a négy kompozíció, amelyet a két virtuóz előadó, a hegedűművész Kelemen Barnabás és a fortepianón muzsikáló zongoraművész, Berecz Mihály a Haydneum zeneakadémiai fortepiano-bérletének hangversenyén megszólaltat, mindenképpen négy különböző személyes stílust és megszólalásmódot képvisel – három időszakból, hiszen Weber és Beethoven műve egyívású.

 

Azon is elgondolkozhatunk a művek hallgatásakor, mikor melyik hangszeré az elsőbbség – hiszen Mozart és Weber esetében még inkább zongora-hegedű szonátáról beszélhetünk, míg Schubert és Beethoven kompozíciójában már többnyire megvalósul a két hangszer egyenrangú partnerként való kezelése. A műsor legkésőbbi keltezésű műve, a nyitószám, Schubert 1816-ban komponált a-moll szonatinája négytételes, ám harmadik tétele még a bécsi klasszikát idéző menüett. Mozart 1781-ben keletkezett G-dúr szonátája kéttételes: egy egybekomponált Adagio–Allegro tételt Andantino cantabile variációsorozat követ. Weber 1801-ben írt d-moll szonátáját is két tétel alkotja: először kecses Air russe-t hallunk, majd mutatós, pezsgő rondó zárja a tömör kompozíciót. A zárószám, Beethoven c-moll szonátája igazi nagy formátumú, szenvedélyes alkotás, indulatgazdag kifejezésmóddal, virtuóz hangszerkezeléssel és boltozatos négytételes formával. Berecz Mihály (1997) és Kelemen Barnabás (1978) két különböző korosztály képviselői, ám mindketten hangszerük legjobb hazai művészei közül valók, akik számos külföldi sikert arattak – nemzetközi versenyeken és patinás koncerttermekben egyaránt.

 

Ajánlatunk


2021. augusztus 20-án nyílt meg az érdeklődők előtt a Budavári Palotában újjászületett Szent István-terem. Az államalapító Szent István királyunkról elnevezett helyiség a Budavári Palota a századforduló magyar iparművészetének csúcsteljesítménye volt. Az 1900-as párizsi világkiállításon nagydíjat nyert terem Hauszmann Alajos tervei alapján készült el, kialakításában a kor legjobb magyar művészei és iparosai vettek részt.

Wolfgang Amadeus Mozart FIGARO LAKODALMA Vígopera négy felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal

Kövess minket!


További ajánlataink


Az előadás az 50 éves EDDA Művek zenekar előtti tisztelgés

Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök…

Hirdetési információ

Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.

Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!