
ANNO - Üvegfal
A Dobray Sarolta regényéből készült zenés szövegszínházi előadás különleges megközelítéssel dolgozza fel egy bántalmazó kapcsolat történetét.
A Dobray Sarolta regényéből készült zenés szövegszínházi előadás különleges megközelítéssel dolgozza fel egy bántalmazó kapcsolat történetét.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: 2024. Dezember 8. Sonntag, 19:00
Előadják: Gryllus Dorka és Simon Kornél
Rendezte: Soós Attila
A történet Léna és Péter örvényszerű házasságát meséli el, a feleség és a férj szemszögéből egyaránt. Lassan, lépésenként bomlik ki és válik világossá, hogy valójában minek vagyunk a tanúi. Miért csinálja Péter? Miért hagyja Léna? Mi ez a gyakran eszméletvesztésig pörgő tánc? Szeretet, szerelem hajtja? Vagy ezeknek épp valamiféle ellenkezője. Miért választjuk azt, akit választunk, sokszor szinte teljesen vakon?
Amikor egy bántalmazó kapcsolatra gondolunk, sokunknak a fizikai és szexuális erőszak jut eszünkbe, holott a verbális bántalmazás sok ezer nőt érint hazánkban is nap, mint nap. Az Üvegfal egy formabontó regény, amely egy bántalmazó kapcsolatot dolgoz fel, a lelki erőszak aspektusait mutatja be egy igazán különleges megközelítésből.
„Azt vettem észre, hogy rengeteg ilyen történet van körülöttem, azonban nagyon ritka az, hogy nem csak a bántalmazott szempontjából van bemutatva a sztori. Emiatt szerettem volna a másik oldalról is megmutatni egy ilyen kapcsolatot, ezért született meg úgy a könyv, hogy két szempontból látjuk ugyanazokat a történéseket, jeleneteket” – meséli motivációit az Üvegfal szerzője, Dobray Sarolta.
„Túl sötét.” „Micsoda posvány!” „Csupa ronda emberről ír!” „Ez a darab előadhatatlan, már a dialógusai miatt is.” „Disznók vagytok ti mind, mondják a darabban, s ez találó ezekre az alakokra, de legfőképpen magára a szerzőre.” „Én bizony nem szeretném, ha ez a Húber a sógorom lenne!” „Hát írjon végre kellemesebb emberekről, az Istenért, hiszen ezek maga a förtelem...” „Én csak és kizárólag az író kedvéért olvastam végig.” „Én már azt se bántam volna, ha belelőnek a súgóba, oly mindegy az már ebben a pokolban...” „Szörnyű munka!” „Sivár, sivár.”
1940-ben a budapesti Operettszínházban bemutatóra készülődtek. Eisemann Mihály legújabb művét vitték színre, főszerepben Kiss Manyival. Az előadás elkezdődött és egyszer csak Kiss Manyi hangja töltötte be a teret: „Jaj de jó a habos sütemény…” Ugye, hogy ismerős? A szavakkal együtt rögtön bekúszik a dallam is. Eisemann darabja nem egy klasszikus operett, nincs hatalmas énekkara és tánckara. Amije viszont van, az a fülbemászó dallam és a magával ragadó történet Bán Sándor tenoristáról és az őt bálványozó bakfisokról.
A koncert mindkét darabját a népzene ihlette: Stravinsky Tavaszi áldozatát is és a Fitos Dezső Társulat látványos táncjátékát, a Földlegendákat…
Eros Ramazzotti újra Budapesten! Az olasz popzene világsztárja 2026. április 19-én az MVM Dome színpadán ad felejthetetlen koncertet. A Cose…
Az amerikai zeneszerző-karmester, Thomas Ludwig legendás zenészekkel dolgozott a tengerentúlon, romantikus hangvételű művei mégis ritkán jutnak el hazánk koncerttermeibe.