Tytuł


Amélie Csodálatos Élete
7

Amélie Csodálatos Élete

Amélie csodálatos élete – Filharmonikus filmzenei est
a Grammy-díjra jelölt Claudio Constantini és szimfonikus zenekara előadásában
 więcej

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Sobota, 19 Kwietnia 2025 19:00

Több mint húsz éve mutatták be Jean-Pierre Jeunet szerelmes levelét Párizshoz: az Amélie csodálatos életét. A filmtörténet egyik legszerethetőbb hősnőjét ismertük meg az alkotásban, emellett a film ikonikus zenei világa a filmzenerajongók nagy kedvence lett. Az Amélie-vel egybefonódott markáns harmonikadallamok és a ’30-as évek sanzonjai egy különleges produkció keretében születtek újjá: április 19-én az Erkel Színházban hallható a világhírű Amélie csodálatos Élete c. filmzenei est a Grammy-díjra jelölt Claudio Constantini és szimfonikus zenekara előadásában.

Jean-Pierre Jeunet filmje, a 2001-ben bemutatott Amélie csodálatos élete az egész világot meghódította – életigenlése, különleges atmoszférája gyógyírként hatott az akkori világesemények közepette. Számos elismerést nyert a Párizs stílusvilágától ihletett film; négy Európai Filmdíjat, a Karlovy Vary-I fesztivál fődíját és öt Oscar-jelölést is kapott. A film révén vált világsztárrá a főszereplője, Audrey Tautou.
A film ikonikus zenei világához a rendező, Jean-Pierre Jeunet Yann Tiersen francia zeneszerző és előadóművész egyik albumáról válogatott aláfestő zenéket, emellett megkereste Tiersent, aki új szerzeményeket is komponált a filmhez. A film zenéjéért egy César-díjjal és egy World Soundtrack-díjjal jutalmazták. Claudio Constanini Grammy-díjra jelölt zongora- és harmonikaművész egy magával ragadó filmzenei est keretében álmodta újra a francia klasszikust szimfonikus zenekarával, amely április 19-én Budapestre látogat.
A koncerten ismét elmerülhet a közönség Amélie csodálatos világában - az esten néhány jelenet erejéig Amélie alakját is megidézik a színpadon, s Audrey Tautou magyar hangját, Györgyi Annát is hallhatjuk. A filmbejátszásokkal gazdagított élő showműsor, amelynek április 19-én két időpontban az Erkel Színház ad otthont, méltó párja az ikonikus filmnek.

Nasza oferta


zenés családi roadmovie 10-től 100 éves korig

Adott egy fiatal férfi, akinek az apja meghalt, az anyja pedig szinte azonnal újból férjhez ment. Gyanús. Hamletben zavaros indulatok dolgoznak, és miközben kétségbeesetten próbál beszélni arról, amit érez, hirtelen olyan helyzetben találja magát, amiből nem látszik kiút. Jó lenne kiszállni pedig, és elmenni innen messzire, mert ha maradunk, abba csak beleőrülni lehet. Beszélgetni kéne, de nincs idő, nincs energia, hogy jobban odafigyeljünk egymásra. Ennek pedig – sejthetjük – nem lesz jó vége.

Szereplők: Schell Judit, Mészáros Piroska, Fenyő Iván, Simon Kornél

Follow us!


Proponujemy również


Recirquel: Walk My World

Millenáris – Nagycsarnok (B épület)

Monumentális Recirquel produkció az újcirkusz és a tánc nyelvén egy felejthetetlen, immerzív élményben! Early Bird jegyek még kaphatók!

101 HANG - Depeche Mode Special Tribute 2025

MVM Dome

101 művész a színpadon! Szimfonikus zenekar, Nemzeti Férfikar, szólisták – felejthetetlen Depeche Mode élmény vár rád!

1965. június 13-án nyerte meg Kovács Kati a KI MIT TUD? -ot. Ezt a jubileumot ünneplendő 60 évvel később ugyanazon…

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Culture at Home
online.jegy.hu

Enjoy our online streaming services from the comfort of your couch!

Zapisz się na newsletter

Otrzymuj powiadomienia o najnowszych wydarzeniach!