
A vámpír
Heinrich Marschner
A VÁMPÍR
A Szentpétervári Kamaraopera vendégelőadása
Heinrich Marschner
A VÁMPÍR
A Szentpétervári Kamaraopera vendégelőadása
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Piątek, 18 Października 2024 19:00
A vámpír című opera egy német romantikus opera, amelyet gótikus motívumok színeznek. Wilhelm August Wohlbrück írta a librettót Heinrich Ludwig Ritter A vámpír (1821) című drámája alapján. Az opera A vámpír bemutatóját 1828. március 29-én tartották a lipcsei városi színházban. Az előadáson részt vett Richard Wagner is, akit a A vámpír inspirált, amikor A bolygó hollandin dolgozott.
A vámpír Marschner legjobb művei közé tartozik, akárcsak a Hans Heiling és A templomos lovag és a zsidónő operái. Itt - akárcsak a Hans Heiling-ben - a műfaji és mindennapi jeleneteket baljós fantáziaelemekkel kombinálja. A zeneszerző munkássága az emberi természet sötétebb oldalát kutatja, és a szeretet, árulás és megváltás témáit mélyíti el
„Marschner zenéjét kiemelkedőnek tartom, mert igazi színházi zeneszerző, aki olyan részletesen, merészen, magabiztosan és élénken teremt drámai ütközést, hogy a rendező kénytelen alávetni magát ennek az érzelmi és zenei hullámnak, valamint teljesen átadnia magát és előadóit ennek az elemnek. Az előadásról elmondhatom, hogy nem egy újabb horror történetet készítünk, nem lesznek kínzójelenetek. A produkciónk elsősorban egy szerencsétlen teremtmény gyötrelmeit mutatja be, akit a sors vámpírrá, szörnyeteggé változtatott, de még mindig megvannak benne az emberi lét maradványai. Erre a szörnyű betegségre hajlamos egyének tanulmányozása nagyon érdekes számomra - mondta Jurij Alekszandrov, a Szentpétervári Opera művészeti vezetője és alapítója, Oroszország népművésze.
A Fővárosi Nagycirkusz nyári műsorában egy kalandos időutazásra hívunk! Hunyjuk be szemünket és repüljünk vissza az időben száz évet! Az 1920-as évekbe érkezünk, egy fantasztikus évtizedbe! Ki ne akart volna akkor élni!? Ki ne akart volna egy stílusos puhakalapban kiszállni egy nyitott sportkocsiból és táncba szaladni, amikor megszólalt a swing, a jazz vagy a charleston?
Az iróniájáról és vígjátékairól híres Oscar Wilde 1893-ban bemutatott műve az újszövetségi időkbe vezeti a nézőt, Salome Heródes mostohalányaként túlfűtött táncáért cserébe magának követelte Keresztelő János fejét. A bibliai történetet a Nemzetiben a költői színház kiemelkedő bolgár rendezője viszi színre.
Az este egyedülálló módon ötvözi a nosztalgia erejét és az újragondolás izgalmát.
A Pinokkió kalandjai az egyik legtöbb nyelvre lefordított, és legnagyobb példányszámban eladott szépirodalmi mű. A vígszínházi változat igyekszik minél jobban…
Ötvenöt éves fennállását ünnepli az Apostol együttes. A jeles jubileumot egy „díszelőadás”, azaz egy nagykoncert keretében 2025. április 26-án a…