A négy évszak
Vivaldi
A négy évszak
Táncszínházi előadás
Vivaldi
A négy évszak
Táncszínházi előadás
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2015. március 21. szombat, 15:00
„Egyszerre kell élni a nappal, a holddal, a vizek áradásával, a hideggel és meleggel: soha nem ellene, mindig belesimulva a világ összhangjába, a teremtés és pusztulás teljes rendjébe. Csak azok botlanak meg az életben, akik valahogyan belülről süketek a világ hangjai iránt.” (Márai Sándor)
A Kecskemét City Balett, a színház újonnan alakult táncegyüttese első önálló táncszínházi produkciójával mutatkozik be. Az együttes vezetője Barta Dóra koreográfus, Vivaldi- Max Richter: A négy évszak című művét, az emberi lélek fejlődésére, az emberöltőn belüli lélekszakaszok változására fektetve a hangsúlyt, energikus koreográfiákon keresztül kívánja bemutatni.
A tavasz frissessége az újra nyitott, befogadó jellem megfelelője. Ez a személyiség változásra kényszerül, amikor a túlhabzsoló szándék ellenére falakba ütközik, kívülálló marad. Így következik a lélek nyara, a belső kontroll nélküli, kifelé élő szélsőségek világa, amely még inkább kitaszítottá, üressé teszi az embert, aki az őszben meglelt tökéletesség ellenére mégis elvágyódik, belső nyugtalansága tovább hajtja. Mindez egy kiforrott, egymáshoz érett pár visszaemlékezése, akik a télben mintegy újraélik és bölcs mosollyal nyugtázzák mindazt, amin keresztülmentek együtt, egymással, egymásért.
„Az utaknak értelmük van. De ezt csak az utolsó pillanatban értjük meg, közvetlenül a cél előtt.” (Márai Sándor)
A mű adatai:
Cím: The Four Seasons (A négy évszak)
Szerzők: Vivaldi - Max Richter
Kiadó: Deutsche Grammophon
Előadók: Daniel Hope (hegedű) Konzerthaus Kammerorchester Berlin, vezényel: André de Ridder
A Monte Cristo grófja egy igazi, nagy ívű, romantikus musical. A történet ismert: nyüzsgő kikötő, a tenger hullámzása, régi-új szerelmek, esély egy új életre, őrült karneváli forgatag, intrika, bosszúvágy, elégtétel és Párizs, hol jobb és könnyebb az élet... mind-mind megelevenedik Alexandre Dumas világhírű regényének zenés színházi adaptációjában.
A történet szerint egy kisfiú, Maugli, Sir Kán, a tigris támadása következtében elszakad a családjától és egy farkasfalka neveli fel. Mentorai és oltalmazói, Balu, a medve és Bagira, a feketepárduc.
Székely Csaba drámaíróként először 2011-ben, a POSZT Nyílt Fórum programjában tűnt fel, ahol Bányavirág című színdarabjáért a Színházi Dramaturgok Céhe neki ítélte oda a Vilmos-díjat. Pályája azóta töretlenül ível felfelé. Darabjait számos magyar színház bemutatta, ő pedig háromszor nyerte el a Színikritikusok díját a legjobb új magyar drámáért.
Szórakoztató zenés vígjáték arról, hogy mennyi félreértés, tévedés, csel és kaland vezet a megváltó boldogságig, Eisemann legédesebb slágereinek dallamára.
…
Shakespeare halhatatlan remekműve kozmikus kérdésekkel foglalkozik, mint az élet és halál dilemmái, az ember értéke, és az örök kérdés: „miért…
„Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad –…
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!