Budapest kulturális főváros, ahol százezrek szomjazzák a kultúrát, így a színházművészetet is. A színház, mint művészeti forma egyre nagyobb jelentőséggel bír, a színházba járás elengedhetetlen részévé vált Budapest társadalmi életének.
Kérdés persze, hogy van-e igény arra a színházra, amit mi képviselünk? Nos, az elmúlt három évtized azt bizonyítja, hogy igen! Mert a mi színházunk a jelennel, a hétköznapok problémáival és örömeivel, emberi történetekkel, magas művészi színvonalon és művészeti eszközökkel, kiemelkedően tehetséges és elismert művészekkel, ugyanakkor még kevésbé ismert, ám különleges pályakezdőkkel kínál egy olyan egyedi élményt, amire a XXI. század magyar nyelven beszélő kultúrafogyasztója vágyik.
A már meglévő művészeti koncepciónk megtartásával és bővítésével elsődlegesen a magyar társadalom, a kultúra, a magyar emberek, a magyar irodalmi és drámai történet nagy alakjainak felszínen tartása a célunk. Nem elégszünk meg a szórakoztatással, a nézőknek feladatot adunk, előadásainkat nem lehet passzívan végig ülni. A magas művészet elemeit vegyítjük a hétköznapok sablonjaival. Számunkra legfontosabb szempontok előadásaink létrehozásánál: a jelenkor, a néző, a magyar nyelv, a tradíciók tisztelete melletti megújulás, a gondolkodás, a gondolkodtatás.
A FÉM Arts&Café egyedisége ezekben rejlik: kortárs témák felvetése, a klasszikus és kísérletező színházi formák elegyének felhasználásával színpadra állítva, valamennyi színházi iskola képviselőjének közreműködésével, neves művészekkel, professzionális szcenikai feltételekkel, nézőbarát környezetben, egy olyan közösségi térben, ahol a színház nem csak a színházi előadásról szól, hanem annak apropóján egy közösségi találkozás maximális kiterjesztésében.
Mindezt Európa közepén, hittel és pozitív jövőképpel.
Színházat szeretnénk csinálni.
A világról a magyaroknak.
És magyarul a világnak.
Jendrics Anikó, társulatvezető
Cziczó Attila, művészeti vezető