Programm


xxxWilliam Shakespeare: Hamlet
34

xxxWilliam Shakespeare: Hamlet

Mitől halhatatlan egy mű? Talán attól, hogy túlmutat a földi, profán dolgokon, és egyetemessé válik. A Hamlet ilyen mű...

There are no current performances on jegy.hu

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date on this page: 2025. Mai 21. Mittwoch, 19:00

WILLIAM SHAKESPEARE

HAMLET

dráma két részben

Mitől halhatatlan egy mű? Talán attól, hogy túlmutat a földi, profán dolgokon, és egyetemessé válik. A Hamlet ilyen mű: az idő és tér fizikai fogalmai mellette idézőjelbe kerülnek. Shakespeare halhatatlan remekműve kozmikus kérdésekkel foglalkozik, mint az élet és halál dilemmái, az ember értéke, és az örök kérdés: „miért vagyunk itt a Földön?”.
A Hamlet nem adja alább a legfontosabb társadalmi, erkölcsi, emberi és isteni kérdéseknél – ezekre koncentrál. Azonban ami igazán fantasztikussá teszi, hogy mindezeket egy kalandos, izgalmas, helyenként abszurd, mégis mindig meglepetésekkel teli történet keretében tárgyalja.

Ez a darab nem csupán a drámatörténet egyik legmélyebb vallomása az emberi természetről, hanem egy vérbeli krimitörténet is. A címszereplő gyilkost keres, és az egész történet köré épül a kérdés: meg tudja-e őrizni az ember az ártatlanságát, ha ennyire közel kerül a fertőhöz, az elemi bűnhöz?
Shakespeare nélkül talán Dosztojevszkijt, Tolsztojt, Victor Hugót, Ibsent és a fél világirodalmat is másképp olvasnánk. A Hamlet nemcsak a világirodalom, hanem az emberi lélek örök mélységeit kutató mű is, amely generációk óta újra és újra elbűvöli a közönséget.

Játsszák: Haumann Máté, Gáspár Tibor, Györgyi Anna, Kiss Anna Gizella, Viczián Ottó, Pavletits Béla, Barsi Márton, Fillár István, Szatmári Attila, Kosznovszky Márton, Keresztény Tamás, Penke Soma, Szűcs Sándor, Wettstein Márk, Eszenszky Gergely, Tóth Géza Gergő, Bohus Andrea, Hrisafis Gábor, Fedinecz Pál, Harmath Viktória, Z. Kovács Gábor

Rendező: Eperjes Károly

Korosztály: 16+

Unser Angebot


A 60 perces angol nyelvű túrák mindennap háromszor (13:30, 15:00, 16:30) indulnak. Időszakosan olasz, francia, spanyol, német, görög és magyar nyelvű túrák is elérhetőek. Próbák ideje alatt a nézőtér nem látogatható. Előadások idején az épületlátogatás szünetel.

3+ 90 perc, 1 szünettel Bábtechnika: kesztyűsbáb, pálcás báb

Follow us!


Angebote


Recirquel: Walk My World

Millenáris – Nagycsarnok (B épület)

Mikor próbáltál ki utoljára valami teljesen újat? Idén tavasszal fedezd fel szabadon a Walk My World titkokkal teli, immerzív világát!

Ad

Farkasházi Réka és a Tintanyúl - Tavaszi zsongás családi nap Szép

Várkert Bazár, Rendezményterem

Az idén 20. születésnapját ünneplő kétszeres Fonogram-díjas gyerekzenekar azt vallja, hogy ők nevelik a jövő közönségét.

Ad

Rudi van Dantzig – Toer van Schayk / Pjotr Iljics Csajkovszkij A HATTYÚK TAVA Klasszikus balett három felvonásban

Accessibility menu
Increase font size
100%

Verschenken Sie jegy.hu
Geschenkgutscheine!

Die Geschenkgutscheine können für Ticketkäufe auf der Webseite www.jegy.hu verwendet werden, für beliebige Veranstaltungen (Theater, Konzerte, Festivals, Sportveranstaltungen) in unserem System.

Interticket
Kulturkarte

Mithilfe der Dienstleistungen der Kulturkarte stehen Arbeitnehmern und Arbeitgebern die höchsten, momentan angewandten Ermäßigungen zur Verfügung.

Newsletter abonnieren

Erfahren Sie mehr aus unserem Newsletter über die beliebtesten Programme!

Achtung! Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs läuft in Kürze ab!
geschätzte Zeit:
00:00

Posten im Warenkorb

insgesamt:


Die Zeitbegrenzung des Kaufvorgangs ist abgelaufen! Bitte stellen Sie Ihren Warenkorb erneut zusammen!