UH Fest: Billy Bultheel & Alexander Iezzi / 33 / Stian Westerhus & Maja S.K. Ratjke
ZENE
English friendly
ZENE
English friendly
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: október 12. szombat, 19:00
33 (DE/NL/US)
A 33 projekt Alexander Iezzi kísérleti zenész, képzőművész és performer, illetve Billy Bultheel zeneszerző együttműködéséből született Berlinben, két éve megjelent bemutatkozó lemezüket (33-69) a c.a.n.v.a.s. adta ki, és a róla szóló kritikai diskurzusban pedig egyszerre jelennek meg az „elektroakusztikus techno” és a barokk opera, a múlt század '20-as éveinek baljós kabaréja és a 21. század hedonisztikus Berghainja, az érzékenység és brutalizmus ellentétpárok. A 33-69 vérbeli kísérleti popzene, installáció és performansz, 2023-as fellépésük a Rewire fesztivál legerőteljesebb fellépése volt sokak szerint. Budapestre háromtagú felállásban jönnek, színpadra lép velük a lemezükön is közreműködő Ivan Cheng énekes is.
Stian Westerhus & Maja S.K. Ratkje: Die Elektrische Oper (NO)
Stian Westerhus és Maja Ratkje a kortárs norvég kísérleti zene és szabad jazz fontos, az ezredforduló óta aktív alakjai. Westerhus elsősorban gitárosként ismert multiinstrumentalista, aki szólóanyagain és különféle kollaborációin keresztül a jazztől az avantgárd rockon át a zajzenéig nagy utat járt be, zenésztársai és projektjei között olyan nevekkel, mint Lasse Marhaug, Nils Petter Molvaer, a Jaga Jazzist, a Puma, vagy az Ulver, illetve nem utolsósorban Maja S.K. Ratkje énekes és zeneszerző, aki a hangköltészet, az elektronika és improvizációs színtér felől érkezik, érintve az operát, a színházat és a zenekari műveket, lemezeit a Rune Grammofon, az Important Rercords és a Tzadik adta ki többek között.
Kettejük akusztikus, a hagyományos dalformában és kamarazenében kibontakozó együttműködése sem újkeletű, most Budapesten azonban a lenyűgözően erőteljes és határfeszegető Die Elektrische Oper című konceptuális „operájukat” adják elő, Westerhus analóg és apokaliptikus elektronikán, Ratkje velőig hatoló hangjával és elektronikus effektekkel.
A Szent István Király Zeneiskola Szimfonikus Zenekarát Záborszky József 1968- ban alapította azzal a céllal, hogy az akkori I. István Gimnázium Szimfonikus Zenekarának biztosítva legyen a zenei utánpótlása. E zenekar tagjai viszonylag széles korosztályból kerültek ki, e közösség 14 éves kortól akár 28 éves korig foglalkoztatta,foglalkoztatja a zenélni tanuló fiatalokat.
„Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad – alul semmi!”
December eljövetele nemcsak a tartós hideg beköszöntét jelenti, hanem az ünnepi fényekbe öltöztetett utcákat, a karácsonyi vásárok forgatagát és a friss sült gesztenye illatát is. Elkezdődik a karácsonyi készülődés, melynek egyik elengedhetetlen eleme a Diótörő.
A Modern Art Orchestra (MAO) kétrészes koncertjén a hangsúly a karácsonyi ünnepkörre és a hitélményt általában megragadó zenékre esik. Az…
2025-ben is lélegzetelállító előadások a Szegedi Szabadtérin! A cigánybáró ;az Ezeregy éjszaka , a Rebecca és A 3 testőr érkezik…
A gödöllői fénypark lenyűgöző fényekkel ünnepli Sisi-t!
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!