Táncoló Kárpát-medence
A Magyar Táncművészeti Egyetem néptánc estje
Autentikus néptánc és kortárs alkotások. Játék és komolyság. Sok gyakorlással elsajátított koreográfiák és improvizáció. Ez mind-mind helyet kap a néptánc szakos évfolyam előadásában – bizonyítva, hogy a néptánc ma is él, ma is hat: nem csupán múzeumi „tárgy”, hanem beszélt „nyelv”, ami a 21. században is működik.
A műsor egyik részében táncszínházi koreográfiák kerülnek előtérbe, bemutatva, hogy az évfolyam tagjainak felkészültsége milyen sokrétű. Juhász Zsolt: Somogyindia és Nemes Szilvia: Varázslás c. koreográfiái „ősbemutatók”. Mindkét koreográfus a hallgatókra készítette el darabját. A „saját” darabok mellett a hivatásos együttesek repertoárjából kapott az évfolyam koreográfiákat, melyek a jövő évi koncert vizsgán is szerepelnek majd.
A szünet után a magyar néptánc kerül a középpontba: ezt „beszélik” táncos anyanyelvként ezek a fiatalok a 21. században is. Szólistaként-egyéniségként, és kisebb-nagyobb csoportokban is megmutatkozhatnak a fiatalok, ahogy közülük többen megmutatkoztak már országos versenyeken, koncerteken is. A koreográfiák többnyire az évfolyam mesterei Appelshoffer János, Hortobágyi Gyöngyvér, Ónodi Béla, Rémi Tünde és Végső Miklós munkái.
Közreműködik: Pálházi Bence Bandája
Fotó/Photo: MÉSZÁROS Csaba