Sziddhárta
Az előadás Herman Hesse: Sziddhárta című „hindu regéjén” alapuló kortárs tánc-színház, melyben klasszikus indiai tánc és művészeti hagyományok, modern európai kortárs táncstílusok, és színházi elemek keverednek.
Az előadás Herman Hesse: Sziddhárta című „hindu regéjén” alapuló kortárs tánc-színház, melyben klasszikus indiai tánc és művészeti hagyományok, modern európai kortárs táncstílusok, és színházi elemek keverednek.
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2022. február 3. csütörtök, 19:00
Sziddhárta – a Trigatu klasszikus és kortárs indiai tánccsoport előadása
Az előadás ideje: 75 perc.
Az izgalmas fúzió számtalan rétegből áll: indiai szakrális táncok, indiai mozgás és harcművészeti formák (bharata natyam, odissi, kathak, rajasthani, kalaripayattu, majurban chau), indiai, jelentésekkel bíró kézjeleken alapuló drámajáték, vagy kortárs, hip hop tánc stílusok.
A Sziddhárta egy „Buddha-történet” – a gondolkodó ember lelki, szellemi fejlődés történetét meséli el. Végig kísérjük útján, ahogy eltávolodik az ősök hagyományaitól, az istenekhez szóló szent áldozatoktól és tanításoktól, túljut a vágyak, félelmek, emberi kapcsolatok és világi javak akadályán és végül eljut saját letisztult legbelsejéhez, a tökéletes megértés állapotába, a „mostba”, a megvilágosodásba.
A lassú, finom, meditatív történet, mint egy összefogó, magyarázó iránytű, a szöveghez illő mesebeli árnyjátékkal fogja össze a lendületes, progresszív kortárs tánc jeleneteket, ellen pontozva és mégis kiegészítve azt, így teremtve egységet. A szereplők a tánc-színházi jelenetekben (a klasszikus indiai tánc és dráma elemeinek felhasználásával) mesélnek egy-egy hindu istenség szimbólumairól, vagy konkrétan eljátsszák, ill. eltáncolják az ahhoz kapcsolódó Sziddhárta történetet. Minden tánc jeleneten belül még egy-egy különálló, kis hindu mitológiai történet is megbújik, pl. megtudjuk hogyan született Ganésa, az elefántfejű isten, vagy hogy Síva hogyan tekeri fel hajába a Gangá folyót, hogy megmentse ezzel az embereket, akiket áradás fenyeget…
Árnyjátékot rendezte: Dulics Éva
Tánc: Éliás Anna, Cziráki Fanni, Veres Réka, Dupák Anna, Cserepes Panni
Próza: Rokonál Benedek
Zenében közreműködött: Pablo Campos, Bouquet Dániel, Pupilla
Digitális vizuális alkotómunka: Sztojanovics Andrea
Vágás, vizuális utómunka: Szvoboda Péter
Jelmez: a Trigatu táncműhely táncosai
Tánc koreográfia, rendezés: Cserepes Panni
Shaw fanyar-szellemes példázata a férfi és a nő örök párviadaláról, Lerner és Loewe csodálatos dalaival az egyik legnépszerűbb musical. A könnyed, humoros történet mögött azonban ott húzódik egy sokkal fájdalmasabb..
A tengerész-kalandregényekből jól ismert Rumini és társai ezúttal ismét nagy bajba keverednek. A színpadra írt történetben Ferrit-sziget gonosz úrnőjének életveszélyes kelepcéje várja őket, ahonnét csak fortélyok, leleményesség és önfeláldozó bátorság révén lehet szabadulni.
Macskabál van az elhagyott színház ódon színpadán. Minden évben egyszer megrendezik a bált, és erre összegyűlnek a környék - nagyon is emberi tulajdonságokkal felruházott - macskái. Eltáncolják és eldalolják életüket.
Recirquel: Kristály (a Millenárison) - Téli újcirkusz-mese
A Recirquel Kristály című varázslatos újcirkusz mesevilága visszatér a Millenárisra, jegyek már…
A Kis herceg – Vecsei H. Miklós és Csorba Lóci zenés felolvasó színháza és közönségtalálkozó gyerekeknek, fölnőtteknek és gyermeklelkű felnőtteknek,…
Kökény Attila és Rakonczai Viktor nagyszabású koncerttel készül az MVM DOME-ban megrendezésre kerülő Kökény Attila 50. születésnapi eseményre.
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!