Szerb Kultúra Hónapja: Szerb zeneszerzők nyomában
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2019. október 3. csütörtök, 19:00
Sztojánovits Péter: F-dúr scherzo zongoraötösre
Sztojánovits Péter: Duett két hegedűre, op. 116
Sztojánovits Péter: 2. cselló-zongora szonáta, op. 64
Sztojánovits Péter: Tercett két hegedűre és brácsára, op. 114
Sztojánovits Péter: „Jugoszláv fantázia” zongoraötösre (Nataša Špaček átirata)
Altro Senso Quintett: Tea Petrović-Balint, Igor Aleksić (hegedű), Jovan Stojanović (brácsa), Dušan Kočišević (cselló), Nataša Špaček (zongora)
MIRKO: Real Giana Brothers: „Final Doom Symphony”
„Tihomix” (válogatás Vujicsics Tihamér dalaiból)
MIRKO (zongorista - dalszerző - producer)
Kornelije Stanković: „Što se bore misli moje...” – szerb dal, variáció
A Nikola Tesla Szerb Tanítási Nyelvű Gimnázium Diákkórusa
Vezényel: Olivera Mladenović Munišić
A jubileumi Szerb Kultúra Hónapja rendezvénysorozat részeként megrendezésre kerülő, Szerb zeneszerzők nyomában címmel jelzett koncerten magyarországi szerb zeneszerzők műveiből hallhatnak egy rövid válogatást, amely a klasszikus zenétől kezdve, a népzenei elemeken át, a nemzeti töltetű szerb dalokon keresztül egészen a mai kor hangzásvilágáig számos stílust felölel. A program elején Sztojánovits Péter (1877-1957) budai születésű, szinte már elfeledett szerb zeneszerző művei és brahmsi tradíciókra illetve az expresszionista irányzatra támaszkodó zenéje éled újjá a belgrádi Altro Senso zongora kvintett előadásában. Ezt követően szintén szerb felmenőkkel rendelkező MIRKO (Milosevits Mirko, 1982-) az új generáció képviselőjeként lép színre, előadóművészként és az experimentális zenei irányzatban alkotó zeneszerzőként egyaránt. Előadásában saját, immár kiforrott zenei stílusát ismerhetjük fel, miközben emléket állít Vujicsics Tihamér (1929-1975), Pomázon született, de Budapesten alkotó, neves magyarországi szerb népzenekutató és zeneszerző munkásságának is. A koncert végén a Tabán szülötteként, ugyanakkor szerb nemzeti zeneszerzőként tevékenykedő Kornelije Stanković (1831-1865) előszeretettel írt kórusművei közül egy népszerű szerb dalra készült variációt hallgathatnak meg a budapesti Nikola Tesla Szerb Iskola Diákkórusának előadásában. És bár valamennyien a felsorolt zeneszerzők és előadók közül különböző zenei stílust képviselnek, egy valami mégis közös bennük. Ugyanolyan büszkén tekinthet rájuk a magyar és szerb közösség, hiszen a zene, amelyet létrehoztak és közvetítenek mindkét nép kultúrájának értékes részét képezi. A Szerb Kultúra Hónapja rendezvénysorozat mindenkori szervezője a Magyarországi Szerb Kulturális és Dokumentációs Központ, védnöke pedig a Szerb Országos Önkormányzat.
Rendező:
Magyarországi Szerb Kulturális és Dokumentációs Központ
A rendezvénysorozat megvalósítását támogatták: Magyar Kormány Miniszterelnökség - Nemzetpolitikai Államtitkárság Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt., Szerbia Köztársaság Kulturális és Tájékoztatásügyi Minisztériuma, Szerbia Külügyminisztériuma – Szerb Diaszpóráért Felelős Tanács, Vajdaság Autonóm Tartomány Kultúráért Felelős Titkársága
Megújult műsorral, új fellépőkkel térnek vissza az Illúzió Mesterei Miskolcra!
Vidám és látványos musical az igaz barátságról, az összetartozás erejéről, ami még a legváratlanabb helyzetekben is segítő útitársunk lehet.
ifj. Johann Strauss A DENEVÉR Nagyoperett három felvonásban, magyar nyelven, angol és magyar felirattal
Magyarország egyik legnépszerűbb előadója 2025. március 8-án visszatér a Papp László Budapest Sportarénába a 2050 című, jövőbe mutató koncertjével.
Puccini élete által ihletett zenés színpadi játék, a zeneszerző legnépszerűbb operarészleteivel.
A Budafoki Dohnányi Zenekart Hollerung Gábor vezényli, a…
magyar romantikus vígjáték, 105 perc, 2024 magyar nyelven
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!