
smART! XTRA // AV composers
smART! XTRA // AV composers
INTERAKTÍV INSTALLÁCIÓ - A ROM - Riders on the Mall Fesztivál keretében
smART! XTRA // AV composers
INTERAKTÍV INSTALLÁCIÓ - A ROM - Riders on the Mall Fesztivál keretében
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2017. március 30. csütörtök, 19:00
Angolul magyar tolmácsolással
A nemzetközi AVnode hálózat LPM 2015-2018 (Live Performers Meeting) programja az audiovizuális élőművészet népszerűsítését tűzte ki célul Európa különböző országaiban. Magyarországon a Riders on the Mall Festival ad helyet a szakmai seregszemlének, melynek felvezető estéje a smART! XTRA sorozat AV composers tematikus része lesz. Ezúttal magyar művészek mellett holland projekteket is megismerhetünk a valós idejű képzenészet és mappingelés területéről.
Herczeg Tamás és Bordos László Zsolt a 2000-es évek eleje óta foglalkozik fényfestéssel, grafikus animációs és tárgy- valamint épületvetítéssel számos hazai és külföldi kulturális, civil és céges megrendelői projekt vizuális tervező partnereként. Munkáik rendszeresen láthatóak színházi és opera produkcióban, koncerteken, fesztiválokon, nemzetközi művészeti és szakmai találkozókon.
A Bordos.ArtWorks 3d mapping alkotásaival a műfaj elismert úttörői közé tartozik – Európa mellett vetítettek már Amerikában, Ausztráliában és Japánban is. Herczeg Tamás a digitális technológiák használata mellett előszeretettel kísérletezik analóg eszközökkel is. Szilágyi Csilla üvegművésszel közös TRANSFUSE c. performansza az üveg-fény-hang médiumait egyesítik. A geometrikus modulokból álló üvegkompozícióra vetített fények a zene ritmusára reagálva képeznek egyedi fényrajzolatokat.
A holland Oddstream produkciós ügynökség saját oktatási programjával úgy teszi elérhetővé széles közönség - felnőttek, gyerekek és szakmabeliek - számára az audiovizuális technikákkal való megismerkedést, hogy megőrizhessék alkotói autonomitásukat. Workshopjaik és videómapping megrendeléseik mellett interaktív installációkat készítenek, kétévente pedig saját fesztivált szerveznek. Marlijn Gelsing a budapesti Hacking Nature workshopon mohák és szenzorok segítségével vezet be az interaktív fényjelenségek világába.
Meghívott résztvevők: BORDOS László Zsolt, HERCZEG Tamás, SZILÁGYI Csilla, Marlijn GELSING
Sorozatszerkesztő – moderátor: KOVÁCS Andrea
Kreatív koncepció: Let it Be! art agency
Együttműködő partnerek: MÜSZI – Művelődési Szint, Budapesti Metropolitan Egyetem
Csak a szeretet: az egyetlen és ősi, időn és téren átívelő, mindannyiunkat összekötő energiáról beszél Magyarország első számú újcirkusz-társulata, a Recirquel produkciója.
1965. június 13-án nyerte meg Kovács Kati a KI MIT TUD? -ot. Ezt a jubileumot ünneplendő 60 évvel később ugyanazon a napon rendezzük meg Kati első önálló „arénás” koncertjét, amelyen elhangzik ennek a rendkívül gazdag és sikeres életműnek a színe-java.
Budapest, 2025. április 12. – A magyar rap színtér egyik meghatározó alakja, Pogány Induló nagyszabású koncerttel tér vissza, ezúttal a Papp László Budapest Sportarénába. Az új generáció Hőse rajongóival közösen a műfaj egyik legütősebb bulijára készül az összes közönségkedvenc slágerrel és a várva várt harmadik album dalaival, amelyek mély és aktuális mondanivalójukkal és friss zenei alapjaikkal tálalják Pogány Induló egyedülálló egyéniségét.
Térey János 2015-ben megjelent regénye, A Legkisebb Jégkorszak korántsem utópisztikus látomás, hanem képtelenül valóságos korrajz egy elképzelt jövőről. Klem Viktor…
1965. június 13-án nyerte meg Kovács Kati a KI MIT TUD? -ot. Ezt a jubileumot ünneplendő 60 évvel később ugyanazon…
Jane Austen: Büszkeség és balítélet Rendező: Valló Péter romantikus dráma
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.