Sibelius kamarazenéje - Szabadi, Gulyás, Bársony és Ludmány - Kamarazene karnyújtásnyira
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. december 10. kedd, 19:00
Sibelius: Malinconia, op. 20
Sibelius: E-dúr hegedű-zongora szonatina, op. 80
Sibelius: Két darab csellóra és zongorára, op. 77
Sibelius: g-moll vonóstrió, JS 210
SZÜNET
Sibelius: g-moll zongoraötös, JS 159
Szabadi Vilmos, Farkas Boglárka (hegedű), Bársony Péter (brácsa), Ludmány Sebestyén (cselló), Gulyás Márta (zongora)
Jean Sibelius, a finnek legnagyobb zeneszerzője 1865. december 8-án született, hazájában tizenhárom éve ezen a napon ünneplik a finn zenét. Zeneszerzői pályafutásának fókuszában a finn nemzeti zenei identitás megteremtése állt. Tisztában volt a korabeli európai folklórmozgalmakkal – beleértve Bartók és Kodály munkásságát is –, de ő nem a népzene gyűjtésére és feldolgozására, hanem a finn nemzeti irodalom zenei megfogalmazására helyezte a hangsúlyt. Erről maga így nyilatkozott: „Bartók és Kodály zenéjét szeretem. Rokonlelkek vagyunk. Egy dologban mégis különbözünk, mégpedig, hogy én népdalt sohasem gyűjtöttem, és műveimben azokat sohasem dolgoztam fel. Az én lelkemet azonban mégsem ezek fogták meg, hanem nemzeti eposzunk ősi sorai.” 1929-ben Sibelius abbahagyta a komponálást és haláláig, 1957-ig nem írt új zenét. Ennek ellenére a 20. század egyik legtermékenyebb szerzője volt, több mint 100 opusz sorakozik műveinek listáján. A koncert művészei ebből a gazdag életműből válogattak különböző hangszer-összeállítású kamaraműveket.
RENDEZŐ: Zeneakadémia Koncertközpont
1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.
Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva nagybátyja, Koppány is tömegeket gyűjt maga köré. István külföldi támogatással megszilárdíthatja a pozícióját, de a véres összecsapás elkerülhetetlen.
A Love Letters című kétszemélyes színdarab az amerikai szerző egyik leggyakrabban játszott műve, amely mosolyogtató és könnyfakasztó jeleneteivel a világ…
Irodalmi szerelmek Jókai Mórral - Az esten beszámolók, napló-és regényrészletek, történetek mellett az élet, a küzdelmek, a sikerek, a szerelmek,…
Babaróka 3+ 100 perc, 1 szünettel Bábtechnika: bunraku
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.