- Rómeó és Júlia -
Két egyfelvonásos, két különböző műfaj, ám egy üzenet: egy előadás akkor is izgalmas lehet, ha történetesen nem beszélnek benne egy árva szót sem.
Két egyfelvonásos, két különböző műfaj, ám egy üzenet: egy előadás akkor is izgalmas lehet, ha történetesen nem beszélnek benne egy árva szót sem.
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Az oldalon elérhető utolsó előadás dátuma: 2018. október 27. szombat, 20:00
Tom Johnson 1971-es darabja valódi opera-kuriózum. Zenéjében némiképp repetitív és minimalista, négy zenei hangból áll (D, E, A, H), és „zenekarában” mindössze két hangszer (zongora és fadob) található. Ugyanakkor – a műfajtól kissé váratlanul – humorában rendkívül összetett, tökéletesen alkalmas arra, hogy az egyszeri ember ráeszméljen: az opera jó!
És ha az opera jó, akkor mit mondjunk a balettről? A tánc is jó! Főleg, ha olyan ismert történetet dolgoz fel, mint a Rómeó és Júlia. Így, együtt pedig olyan csapatot alkotnak, mely kihagyhatatlanná teszik az estét.
A Rómeó és Júliát táncolják:
JURÁK BETTINA, NAGY NIKOLETT, SZŐLLŐSI KRISZTINA,
VARGA LOTTI, BOLLA BENCE, FELEDI JÁNOS m.v., FÖLDESI MILÁN, KATONKA ZOLTÁN,
RAJ MARTIN, RÓNAI ANDRÁS m.v., SZÓKA ROLAND, a Kecskemét City Balett tagjai.
Díszlet, jelmez: Mátravölgyi Ákos
Vizuális koncepció: Barta Dóra
Fény: Katonka Zoltán
rendező-koreográfus: BARTA DÓRA
Tom Johnson: a Négyhangú opera szereplői, alkotói:
Szoprán:Fischer Lilian
Mezzoszoprán:Megyesi Schwartz Lúcia
Tenor:Aradi Imre
Bariton:Ferencz Bálint
Zongorista:Károly Kati
rendező: Réczei Tamás
zenei vezető:Károly Kati
ügyelő:Kovács Írisz
rendezőasszisztens:Frigyesi Tünde
Ifj. Johann Strauss egyik legnépszerűbb műve, A cigánybáró a Jókai200 emlékév keretében kerül színpadra a Budapesti Operettszínházban. A darab 1885-ben, a Theater an der Wienben aratott először sikert, amikor a zeneszerző Ignaz Schnitzer librettójára komponálta meg nagyszabású operettjét Jókai Mór Szaffi című elbeszélése nyomán.
Az előadás a műfajtól megszokott módon nincs híján humornak, játékosságnak, A mosoly országa a kibékíthetetlen világnézeti ellentétek, kulturális és társadalmi különbségek komoly kérdéseit járja körül, és ez a világ első operettje, mely nem vidám végkifejlettel zárul.
Pogány Induló hatalmas koncerttel tér vissza az MVM Dome-ba! Pályatársaival az egyik legütősebb bulit ígéri a rajongóknak.
Világhírű bűvészek és az ország legjobb illuzionistái New York, Peking, Dubai, Las Vegas, Monte Carlo és Tokió után újra együtt…
Két generáció és két világnézet kóstolgatja egymást igen szellemesen, és hamarosan kiderül: mindenkinek kapaszkodnia kell, ha tartani akarja az iramot.
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!