
Orfeo Zenekar és Simon Standage: Händel / Vivaldi
Az 1991-ben Vashegyi György által alapított Orfeo Zenekar nevét Monteverdi L'Orfeo-jának első teljes magyarországi előadása után vette fel.
Az 1991-ben Vashegyi György által alapított Orfeo Zenekar nevét Monteverdi L'Orfeo-jának első teljes magyarországi előadása után vette fel.
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2014. december 6. szombat, 19:30
Az együttes a régi zenei kompozíciók egyik legkiválóbb hazai megszólaltatója, előadásukban több ízben születtek hazai „ősbemutatók” korabeli hangszereken.
Az est angol szólistája, a 17-18. századi zene specialistája, Simon Standage hegedűművész. Diplomáját a Cambridge University-n szerezte 1963-ban, később Harkness Ösztöndíjjal Ivan Galamiannál tanult New York-ban, majd Wigmore Hall-beli 1972-es debütálása után alapító tagja és első hegedűse lett a Trevor Pinnock vezette English Concertnek. Vivaldi A négy évszak-sorozatának az ő szólójával készült lemezfelvételét Grammy-díjra jelölték. Standage 1974-78 között az English Chamber Orchestra tagja, 1980-89 között a City of London Sinfonia, 1991-95 között pedig a Christopher Hogwood által alapított Academy of Ancient Music koncertmestere. Tanított a londoni Királyi Zeneakadémián és a drezdai Régizene Akadémián. Alapítója és vezetője a korabeli hangszereken játszó Salomon Quartetnek, illetve Richard Hickox-szal közösen a Collegium Musicum 90 nevű együttesnek, mely a legkülönbözőbb összeállításokban lép fel a duótól a zenekarig. Az utóbbi években a magyar zenei élet rendszeres résztvevője, mint az Orfeo Zenekar egyik koncertmestere és mesterkurzusok vezetője.
Műsor:
Georg Friedrich Händel: a-moll concerto grosso Op. 6 No. 4
Antonio Vivaldi: e-moll concerto grosso Op. 3 No. 4
Georg Friedrich Händel: A-dúr concerto grosso Op. 6 No. 11
Antonio Vivaldi: a-moll concerto grosso Op. 3 No. 8
Georg Friedrich Händel: D-dúr concerto grosso Op. 6 No. 5
Antonio Vivaldi: h-moll concerto grosso Op. 3 No. 10
Közreműködik:
Simon Standage, Paulik László, Bozzai Balázs, Molnár Zsófia - hegedű
Maróth Bálint - cselló
Vashegyi György - csembaló
A Mongol Állami Akadémiai Drámai Színház először 2011-ben bemutatott Az Ég fia című színdarabja 2024. októberében új szereposztással, megújult rendezésben tért vissza a színpadra. Ez a dráma Cognemeh Bitogtohiin drámája alapján és Naranbaatar Namnan rendezésében Modun Sánjünek, Mongólia első történeti állama, a Hunnu állam urának történetét meséli el. A darab bemutatója óta folyamatosan hatással volt a mongol állami ünnepi szertartásokra, illetve a nemzeti ruházati kultúrára és különösképp hozzájárult a mongol nézők nemzeti öntudatának felélesztéséhez.
A Puskás musical a leghíresebb magyar ember és az Aranycsapat történetét dolgozza fel, és állít méltó emléket neki. A darab szerzői Szente Vajk, Galambos Attila és Juhász Levente már többször bizonyították tehetségüket. Sikeres színdarabjuk valós eseményeken nyugszik, és hűen mutatja be a kort, amelyben játszódik. Az előadás hossza szünettel: 180 perc
A Fővárosi Nagycirkusz nyári műsorában egy kalandos időutazásra hívunk! Hunyjuk be szemünket és repüljünk vissza az időben száz évet! Az 1920-as évekbe érkezünk, egy fantasztikus évtizedbe! Ki ne akart volna akkor élni!? Ki ne akart volna egy stílusos puhakalapban kiszállni egy nyitott sportkocsiból és táncba szaladni, amikor megszólalt a swing, a jazz vagy a charleston?
101 művész a színpadon! Szimfonikus zenekar, Nemzeti Férfikar, szólisták – felejthetetlen Depeche Mode élmény vár rád!
Eros Ramazzotti újra Budapesten! Az olasz popzene világsztárja 2026. április 19-én az MVM Dome színpadán ad felejthetetlen koncertet. A Cose…
Giuseppe Verdi AZ ÁLARCOSBÁL Opera három felvonásban, olasz nyelven, magyar, angol és olasz felirattal
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.