Napnyugat Expressz
Kelet és Nyugat ütközik egymással augusztus 25 -én, a Városmajori Szabadtéri Színpadon Matei Vișniec Napnyugat Expressz című drámájából készült előadásban.
Kelet és Nyugat ütközik egymással augusztus 25 -én, a Városmajori Szabadtéri Színpadon Matei Vișniec Napnyugat Expressz című drámájából készült előadásban.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date on this page: Onsdag, 25. August 2021 19:00
Napnyugat Expressz
A Szigligeti Színház Nagyvárad előadása.
Az előadás időtartama: 1h 40min.
A cím valóban rájátszás: a luxusutazást, az egzotikumot, a kalandvágyat magában hordozó kelet elszigetelt kincseit hívatott megidézni a világhírű vonatjárat, az Orient Expressz után. A Napnyugat Expressz azonban egy másfajta elvágyódást is hordoz magában, mert a fényűző álmok helyett az életről szól és a Balkán trilógia kötet részeként építi tovább a két világ összemosódásának gondolatát. Míg az egyik a gazdag nyugatiak örömutazásait szolgálta, a másikon megélhetésükért küzdő emberi csoportok tömörülnek.
A történetben a balkán egy sztereotípiáktól átitatott nyugati elképzelésként mutatkozik meg egy filmforgatás jeleneteiben, melyet kiegészítenek a mindennapok poros valóságáról szóló történet-ékek. A töredezett életképek a vak öreg álomvilágában, a kurvák és futtatóik hivatástudatában, a kivándorlók elveszettségében, vagy éppen metró aluljárókban potyázó utcazenészek beszélgetésében öltenek testet. Az előadás égtájakon, kultúrákon, szokásokon és etnikumokon át, a ,,nyugatiasodás” és a ,,keletiség” kérdéseit járja körbe, de végülis egységesen, magáról az emberről szól.
12 éven aluliak számára nem ajánlott.
Közreműködők:
Csatlós Lóránt, Dimény Levente, Firtos Edit, Gajai Ágnes, Hajdu Géza, Hunyadi István, Kardos M. Róbert,
Kiss Csaba, Kiss Tamás, Román Eszter, Sebestyén Hunor, Tóth Tünde, Tőtős Ádám, Trabalka Cecília, Pitz Melinda
Rendező Zakariás Zalán
Fordító, dramaturg Bereczki Ágota
Díszlet- és jelmeztervező Andra Bădulescu-Vișniec
Zeneszerző Boca Hunor Lehel
Ügyelő Joó Emília
Súgó Tentea Katalin
Az előadás a 2021-es Városmajori Színházi Szemle versenyprogramjában szerepel.
A Walk My World Vergilius eposzát, Aeneas és Dido tragikus szerelmi történetét kelti életre, melyben Trója és Karthágó mitikus hősei a tánc és az újcirkusz nyelvén szólnak hozzád. A minden érzékszervre ható monumentális térbe belépve egy másik valóság tárul fel: saját utadon járva fedezed fel a hősök történeteit. Istenek játszmái, ármány és szerelem szövik át a lélegzetelállító installációk világát, ahol bármi megtörténhet: rejtélyek bontakoznak ki, elbűvölő karakterek csábítanak. Az ősi, mitikus történetet illetve a mítoszokból ismert isteneket, halandókat és különös lényeket nemzetközi hírű artisták és táncművészek keltik életre.
Tegyük fel, hogy megcsalt a férjem – mit teszek én? Sírok, válok, vagy bosszút állok? Lucienne Vatelin tisztességes feleség, esze ágába nem jut megcsalni a férjét – és az elvét tartja mindaddig, amíg a férje őt meg nem csalja. Viszont, ha ez megtörténne, arra is felkészül: talonban tartja a jóképű Babillont, hogy ha kell, legyen kivel bosszút állni… A hülyéje őrült és szerelmes bohózat – tökéletes nevettető kikapcsolódás szerelmeseknek, friss házasoknak, és hűtlenséget tervezőknek. Megszállott nőcsábászok és bosszúálló feleségek a Thália Színház Nagyszínpadán.
A trón musical egyszerre dráma, krimi és szerelmi história, mely a 15 század közepének izgalmas történelmi eseményeit és a Hunyadi…
Mikor próbáltál ki utoljára valami teljesen újat? Idén tavasszal fedezd fel szabadon a Walk My World titkokkal teli, immerzív világát!
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.