A magyar népmese napja
a Szentmihályi Kulturális Központban
Écsi Gyöngyi: Szőlőszem Kálmán
Játékidő: kb. 50 perc
Megszületni isteni ajándék, hát még akkor, ha az emberfia egy szőlőszemből születik.
Kálmán és Boriska mindketten szőlőszemből születnek, testvéries és szerelmetes kapcsolatukra ezer veszély leselkedik.
Megharcolni a rendkívüli élet küldetését és egyediségét nem könnyű feladat. A mese a szőlő- és szüret-szokáskör tárgyi elemeit használja fel a meseelőadásban és interaktív közreműködést kínál fel a közönségnek, kicsiknek és nagyoknak egyaránt. A palóc nyelv és élő népzene egy valósabb, léleknyitogató közegbe hívja be a nézőt.
Écsi Gyöngyi 2000-ben Győrben a legjobb bábszínésznői díját kapta, 2003-ban Budapesten az elsőként kiosztott Michel Indali-díjjal, 2007-ben Pozsonyban a Mikola-díjjal jutalmazták. Kováts Marcell a népi hangszerek széles skáláját szólaltatja meg, a tekerőlanttól kezdve a furulyákon túl a dudáig.
Bábos mesemondó: Écsi Gyöngyi
Muzsikál: Kováts Marell
Ingyenes programok
11.00-13.00
Marionettbáb készítés
Kajdy Judit Művészeti Műhelyével
Készítsük el kedvenc mesehőseinket újrahasznosított elemek felhasználásával.
11.00-11.45
Mesekuckó a legkisebbeknek
A legkisebb mesehallgatókat 4 éves korig ölbeli játékokkal, mondókákkal és rövid mesékkel Dr. Sándor Ildikó néprajzkutató mesemondó, a Meseszó Egyesület tagja, a Hagyományok Háza munkatársa várja.
11.00-11.45
Élőszavas mesemondás
Csitt-csont! Mi lesz ebből, mint egy nagy hazugság!
Szereted a népmeséket? Gyere, és hallgass történeteket a Magyar Népmese napján királyfiakról, szép leányokról, állatokról és varázslatról!
Élőszavas mesemondással vár kicsiket és nagyokat Klitsie-Szabad Boglárka, junior prima díjas mesemondó, a Népművészet ifjú mestere, a Meseszó Egyesület elnöke.
5 éves kortól 99 éves korig
12.00-13.00
Nemezelés
a mesében szereplő figurákból ősi kézműves technikával
Készítsük el a „Csitt-csont! Mi lesz ebből, mint egy nagy hazugság!” előadás meséiben szereplő figurákat ezzel az utóbbi években újra nagyon közkedvelt kézműves technikával.
A foglalkozást Szénási Veronika közművelődési szakember, a Meseszó Egyesület tagja vezeti.