IGENEK ÉS NEMEK
Fehér Ferenc: Schiele
Tánc: Fehér Ferenc
Zene: Fehér Ferenc
Konzultáns: Mándy Ildikó
Fények: Mándy Ildikó
Koreográfia: Fehér Ferenc és Simon Judit
Néder Panni: Mikor szeretkeztél utoljára egy hegy tetején?
Szereplők: Bazsó Adrienn, Julia Bihl, Néder Panni
Rendező: Néder Panni
Jelmez: Susann Kotte, Sebő Rózsa, Samu Emőke
A soMermaids produkciója
Fehér Ferenc: Schiele
Csontos, szögletes, csavart – a testünk egy csodálatosan megalkotott műremek, amelyet ösztönösen szeretünk és szeretnénk megmutatni. Vergődés az öröm és a fájdalom, az erotika és a halál közötti térben – Egon Schiele képei a test egzisztenciális válságát mutatják be a nagy felfordulások idején, az emberi alakot kifacsart pózokban ábrázolva. A férfi akt áll a középpontban, amely Schiele számára androgün, öngyötört és nem ritkán Krisztus szenvedésének szimbóluma a középkori Pietà-ábrázolások hagyományában. Fehér Ferenc szólója ezeket az anatómiai elidegenedéseket és töredezettségeket idézi meg, kifejezve az egyén széttagoltságát, a festőt egy bizarr jelenetbe helyezve mártírok, próféták és megváltók között.
Fehér Ferenc táncos és koreográfus a magyar táncélet fiatal, külföldön alkotó művésze. Autodidakta módon olyan jellegzetes stílust fejlesztett ki, amely az utcai tánc és a harcművészet elemeit ötvözi a mindennapi mozgásnyelvvel és a hagyományos tánccal. Szólója, a „Schiele” az EISFABRIK Hannover megbízásából készült, és most a Budapesti Őszi Fesztivál keretében került bemutatásra.
Néder Panni: Mikor szeretkeztél utoljára egy hegy tetején?
Az önéletrajzi előadás kiindulópontja egy Berlinben élő fiatal magyar rendezőnő, aki épp kihívással szembesül: rendeznie kell. És retteg tőle. Magyar és berlini identitásai összekuszálódnak: Mit kell/lehet/tud ő egy külföldi közönségnek prezentálni? Érdekes egyáltalán, amit mondani akar?
A kérdések önálló életre kelnek, majd burjánzanak tovább. A három előadó tizennégy nyelvet váltogatva ugrál különböző helyek, idősíkok, égető politikai-társadalmi és személyes témakörök között, majd vissza-visszatér a kiindulóponthoz. Hogyan kerül egymás mellé a bevándorlás, spenót a fogak közt, szexuális frusztrációk, családi minták és kapcsolódni vágyás?
A többszörös díjnyertes, számos fesztivált megjárt előadás asszociatív módon, humorral merül alá a globális és személyes félelmek tengerében, bizalmas utazásra hívva a nézőket.
„A program a Budapesti Őszi Fesztivál keretében, a Budapest Brand közreműködésével valósul meg.”