Héttorony Fesztivál 2019 - Sárközi Lajos és Zenekara, Lajkó Félix Band
Műsor:
18:30 ’A fürdőépítő Kaláka mozgalom’ címmel építészeti kiállítás az előcsarnokban
19:00 Sárközi Lajos és Zenekara
20:00 Lajkó Félix Band
Sárközy Lajos és zenekara
Budapesten született egy hét generációs zenészcsalád sarjaként. 5 évesen kezdett hegedülni tanulni Édesapjától. Még ebben az évben elkezdte tanulmányait a Józsefvárosi Zeneiskolában, ahol Szászné Réger Judit volt a tanára. 13 éves korában felvételt nyert a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem különleges tehetségek osztályába, ahol Perényi Eszter osztályába járt. 15 évesen megnyerte a Radics Gábor magyar jazzhegedűversenyt, ezután megjelent szólólemeze „I am Only Fifteen” címmel.
2009-ben két szólókoncertje volt a kaliforniai Silicon Grace Walley szimfónikus zenekarral.
Jelenlegi zenekarával akikkel 5 éve játszanak együtt, állandó fellépők Magyarország legnevesebb fesztiváljain, mint a Ciffrafesztivál, Fesztivál Akadémia, Kaposfeszt. Mindezek mellett rendszeresen kapnak felkérést számos nemzetközi fesztiválra is, Németországban, Norvégiában, Japánban, Hollandiában.
Ezzel a formációval 2019-ben döntősök lettek a Kamara Virtuózok klasszikus zenei tévés vetélkedőn.
Lajkó Félix Band
Azt eddig is tudtuk, hogy Lajkó Félix izgalmas művész, nemcsak azért, ahogyan játszik, hanem mert időről időre képes megújulni, meglepetést szerezni. Ezúttal öttagú zenekart verbuvált maga köré, akikkel láthatóan-hallhatóan hamar megtalálták a közös hangot, méghozzá úgy - és talán ez a legfontosabb -, hogy egyikük javára sem borul az egyensúly. Kollégák, társak, barátok, hívhatjuk őket bárhogy, a lényeg, hogy inspirálják, kiegészítik egymást.
Zenekarban játszani kötöttség, mondja Lajkó Félix: „A jó része az, amikor a zenekar együtt meg tud szólalni. Ha van egy téma, amit elkezdünk játszani, és aztán egyszer csak robban egy nagyot. És van az a része, amely zenekarban nem, inkább szólóban működik: amikor teljes improvizáció van és nincs körülöttem senki. Mindkettő jó. Valószínűleg, ha nem lenne az egyik vagy a másik, akkor hiányérzetem lenne.” Nos, a közönségnek az újévi koncerten vélhetően nem lesz hiányérzete. És nemcsak azért kell ez a zenekar, mert ily módon eleve több emberhez jut el ez az olykor „elborultnak” bélyegzett, virtuóz muzsika, hanem azért is, mert talán produkcióban még sosem láthatta a publikum ennyire felszabadultnak Lajkó Félixet.
Közreműködők:
hegedű - Lajkó Félix
gitár - Sidoo Attila
cselló - Kertész Endre
tuba - Mazura János
nagybőgő - Barcza Horváth József
dob - Czirják Tamás