Élet az ADHD-val – ONLINE
Felvétel az Eötvös10-ben 2022.02.15-én tartott előadásról
A jegyeket 2022. április 12-ig lehet megvásárolni. A jegyet megvásárlók az előadás linkjét április 13-án e-mailben kapják meg. A felvétel április 14-től április 17. éjfélig tekinthető meg.
F9880, F9000, F9090: Mások számára ezeknek a számoknak és betűknek az összessége csupán egy-egy ismeretlen BNO-kód, de a világon több ezer szülőnek ez gyerekük diagnosztizált állapotát takarja.
A figyelemhiányos hiperaktivitási-zavar – vagy ahogy a többség ismeri, az ADHD kialakulásáról megoszlanak a vélemények. Ez a neurológiai természetű veleszületett vagy fejlődési rendellenesség hazánkban 300-400 ezer embert érint. Az ADHD tünetei ugyan időnként minden embernél előfordulnak, ám azt fontos tudnunk, hogy a figyelemzavaros gyermek nemcsak szétszórt, hebehurgya, álmodozó típus, hanem komoly tünetek nehezítik meg mindennapjait. Az ADHD gyakori, becslések szerint az iskolások között 10 százalék körül mozog az érintettek aránya, közülük a fele felnőttként is küzd a figyelemzavarral.
Az előadás első felében körbejárjuk az ADHD tipikus tüneteit, a társuló problémákat, és beszélünk arról, hogy melyek a hatékony terápiás eljárások abban az esetben, ha az ADHD diagnózisa fennáll.
Előadó: Dr. Tárnok Zsanett neuropszichológus, a Vadaskert Alapítvány igazgatója
Az előadás második felében:
Homo distractibilis - ADHD-vallomások
Nem könnyű kiállni nyilvánosan, és felvállalni azt, hogy „akasztják a hóhért”.
Előadásom rendhagyó, hiszen rólam szól. Vallomás arról, hogy hogyan élem meg és élem túl saját ADHD-mat. Bőven 40 fölött tekintek vissza gyermekkoromtól kezdve a mai napig arra, hogyan küzdöttem meg minden újabb életszakaszomban ezzel a „fejlődési rendellenességgel”. Ehhez nem csak élni kell tudni vele, hanem párszor bele is halni. Szeretnék ezzel a vallomással lelket önteni azokba a szülőkbe, valamint ADHD-s felnőttekbe és serdülőkbe, akik még mindig, mint olykor én is, küzdenek azzal, hogy elfogadják magukat, illetve gyermekeiket.
Előadó: Mészáros Lőrinc László, ADHD-tapasztalati szakértő, gyógypedagógus