Diótörő
A Székesfehérvári Balett Színház Diótörő című nagybalettje Csajkovszkij varázslatos zenei világát teszi láthatóvá a koreográfia által „megrajzolt” táncok, valamint azok táncművészeink által történő interpretálása révén.
A Székesfehérvári Balett Színház Diótörő című nagybalettje Csajkovszkij varázslatos zenei világát teszi láthatóvá a koreográfia által „megrajzolt” táncok, valamint azok táncművészeink által történő interpretálása révén.
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2019. december 28. szombat, 10:00
Családi balett 2 felvonásban
az előadás időtartama 1 óra 55 perc ( egy szünettel)
A Diótörő olyan, szinte mindenki által ismert „örökzöld” balett, amely karácsonykor a szeretet ünnepét varázsolja a színházakba és melegséggel tölti el az emberek szívét, lelkét.
Valamennyi korosztályt megszólító, nagyívű táncszínházi műről van szó, amely egyfajta „családi balettnek” tekinthető. Színpadra állításával a Székesfehérvári Balett Színház társulatának az az elsődleges célja, hogy Székesfehérvár és Fejér megye színházat és táncot szerető közönségének saját Diótörő előadása lehessen.
A Diótörő története – olvasatomban, a balett klasszikus verziójától eltérő módon – nem nagypolgári, hanem kispolgári családi körben játszódik, és a hétköznapok szürke, gyakorta monoton és olykor szeretetről megfeledkező világát szeretettel átszőtt humorral fűszerezve állítja szembe az ünnepnap színekben gazdag varázsvilágával. Ez a szándék éppúgy megmutatkozik a balett egymással szembeállított színpadképeinek, illetve jeleneteinek kontrasztjaiban, mint a koreográfiában.
Karácsony ünnepe többek között arra is emlékeztet bennünket, hogy ha szeretet lakozik a szívünkben, akkor életünk bármely napját ünnepként élhetjük meg, és „hétköznapi csodák” történhetnek meg velünk. A Diótörő története azt a gazdag, gyermeki képzeletvilágot jelképezi, amely a fantázia gazdag színpalettájáról, szeretetből szőtt ecsettel képes újra színessé festeni a felnőttek világának hétköznapok által elkoptatott és elszürkült festővásznát.
A Székesfehérvári Balett Színház Diótörő című nagybalettje Csajkovszkij varázslatos zenei világát teszi láthatóvá a koreográfia által „megrajzolt” táncok, valamint azok táncművészeink által történő interpretálása révén.
Egerházi Attila
Rendező-koreográfus: Egerházi Attila
Zene:Pjotr Iljics Csajkovszkij
Díszletterv: Árvai György
Média design: Falvay Miklós
Jelmezterv: Andrea T. Haamer és Szelei Mónika
Jelmezkivitelezés: Szelei Mónika
Fényterv: Egerházi Attila
Szcenikus: Bajkó György
Betanító- és próbavezető balettmester: Cristina Porres Mormeneo
Stahlbaum: Marcell Stiedl / Vladan Jovanovic
Stahlbaumné: Elisa Insalata / Elisa Insalata
Marika: Maria Fernanda Losada / Emilia Kumpulainen
Frici: Francesco Vitale Farris / David Janík
Drosselmeyer: Dávid Janík / Matheus da Silva Sousa
Diótörő: Valerio Zaffalon / Francesco Vitale Farris
Szörny: Barna Krisztián / Marcell Stiedl
Diótörő herceg: Fernando Gabriel Luis Luis / Valerio Zaffalon
Mária hercegnő: Cristina Porres Mormeneo / Dusana Heráková
Boszorkányok: Dusana Heráková / Liszkai Zsófia / Wendel Mota / Matheus da Silva Sousa / Fernando Gabriel Luis Luis
Bogarak: Nina Maycas Tarela / Maya Takebayashi / Maria Fernanda Losada / Elisa Lodolini / Liszkai
Hópelyhek: Dusana Heráková / Cristina Porres Mormeneo / Nina Maycas Tarela / Elisa Lodolini / Liszkai Zsófia / Maria Fernanda Losada
Hóember: Francesco Vitale Farris
Spanyol tánc: Elisa Lodolini / Cristina Porres Mormeneo / Matheus da Silva Sousa / Fernando Gabriel Luis Luis
Kínai tánc: Liszkai Zsófia / Valerio Zaffalon / Maya Takebayashi / Francesco Vitale Farris
Keleti tánc: Nina Maycas Tarela / Maria Fernanda Losada
Orosz tánc Dusana Heráková / Barna Krisztián / Elisa Lodolini
Rózsakeringő: Emilia Kumpulainen / Botos Gesztenye / Maya Takebayashi / Alzbeta Talciková / Matheus da Silva Sousa / Marcell Stiedl / Fernando Gabriel Luis Luis / Valerio Zaffalon / David janík
Francesco Vitale Farris / Wendel Mota
A szereposztás változtatásának jogát fenntartjuk!
1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.
Carl Orff CARMINA BURANA Szcenikus kantáta eredeti nyelveken, magyar, angol és eredeti felirattal
Földes László Hobo jövőre ünnepli 80. születésnapját. A jeles jubileum kapcsán egy közös ünneplésre hívja közönségét 2025. február 15-én a…
Hurrá! Végre újra Budapesten a Garden of Lights varázslatos fény és multimédia-kiállítása, ahol elmerülhetünk a képzelet és a kreativitás világában!
Az előző évad önálló szuperprodukciója 2025-ben is ámulatba ejti a Dóm tér nézőit: visszatér a Rebecca, a Grammy-díjas Sylvester Lévay…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!