Baráti Kristóf és Kelemen Barnabás - Kéthegedűs művek
Kamarazene Nagyteremre
Baráti Kristóf és Kelemen Barnabás
Kéthegedűs művek
több...
Kamarazene Nagyteremre
Baráti Kristóf és Kelemen Barnabás
Kéthegedűs művek
több...
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2019. május 1. szerda, 19:30
Spohr: D-dúr duó két hegedűre, op. 67/2
Wieniawski: g-moll etude-caprice két hegedűre, op. 18/1
Wieniawski: Esz-dúr etude-caprice két hegedűre, op. 18/2
Moszkowski: Szvit két hegedűre és zongorára, op.71
SZÜNET
Prokofjev: C-dúr szonáta két hegedűre, op.56
Bartók: 44 duó két hegedűre, BB 104 – válogatás
Sosztakovics: Öt darab két hegedűre és zongorára
Baráti Kristóf, Kelemen Barnabás (hegedű)
Megumi Hashiba (zongora)
Nemzedékük és egyszersmind a mai magyar komolyzenei élet két legaktívabb és legkiválóbb hegedűse lép együtt pódiumra ezen az estén. Kelemen Barnabás, a hangverseny megálmodója ezúttal ugyan nem a feleségével lép színpadra, ám nagyot téved az, aki Baráti Kristóffal közös koncertjétől valamiféle vonópárbajt remél. Két elhivatott kamaramuzsikus, két virtuóz, s nem mellesleg két Kossuth-díjas művész meghitt együttműködését ígéri ez a gazdag program, amely e delikát hangszer-összeállítás változatos darabjait vonultatja majd fel: a romantikus Louis Spohr kompozíciójától a lengyel születésű kismester és csodahegedűs, Henryk Wieniawski két etude-caprice-án át Szergej Prokofjev 1932-es, merészen kísérletező kedvű C-dúr szonátájáig. A kíséret nélkül két hegedűt szerepeltető művek sorából természetesen Bartók Béla 1931-es, négy füzetből álló duósorozatának reprezentatív válogatása sem hiányozhat, magyar, szlovák, román, szerb, rutén és arab népi dallamokat megidézve.
A történet Fazekas Mihály művén alapul, a mese régi, de a megközelítés módja merőben új, ugyanis Schwajda György a libák szemszögéből írta meg a cselekményt.
Antony Jay és Jonathan Lynn politikai komédiája, amelynek az eredetét jelentő tévésorozat a BBC műsorán aratott világsikert, a hatalom sajátos kulisszái mögé enged betekintést.
Claude Magnier legendás bohózatában Louis de Funès 13 év alatt több mint hatszázszor játszotta Barnier szerepét – amit filmen később Sylvester Stallone tett ismertté az egész világon.
"Pontosan 20 éve, 2005. március 14-én nyitotta meg kapuit a Müpa. Március 15-én és 16-án egy maratoni hétvége keretében ünnepeljük…
A hazai zenei élet egyik ikonikus alakja, Koncz Zsuzsa még egy nagykoncert erejéig visszatér a Papp László Budapest Arénába 2025.…
A Mágnás Miska a magyar operettirodalom egyik legsikeresebb műve, mely újra és újra repertoárra kerül zenés és prózai színházakban egyaránt.…