Balcan Syndrome
A „Balkán szindróma” című darabot 1987-ben írták.
A Szovjetunióban a „peresztrojka” a rendszer megmentésére törekszik. Bulgáriában az elit csendben várja, hogy mindez véget érjen.
A színpadon, ahogy felemelkedik a függöny, egy újabb hazai történet veszi kezdetét, mígnem hirtelen egy férfi bukkan elő a közönség soraiból, majd egy második, egy harmadik, még egy... A színpadon szereplő színészek minden igyekezete a darab folytatása érdekében kudarcra van ítélve. A közelmúltig névtelen emberek nem akarnak tovább hallgatni. Nem hallgathatnak tovább az életük igazságtalanságairól. A „közönség” látni akarja problémáikat, drámáikat.
Egymás után lépnek színpadra. Látjuk az emberek abszurd próbálkozásait, akiket megzavartak a folyamatban lévő változások - az egyedülálló apa, az időjós, a matektanár, az öreglány, a falusi ember, az értelmiségi... Mindenki megosztja problémáit a hallgatósággal, és keresi annak megértését. A színház az emberek spontán haragjának tribünjévé változik.
A végén feltűnik egy félresikerült nászbuli... Véletlenül a közönség, vagyis a való élet veszi át a színházat és ebben a párhuzamos valóságban mindenki felfedi szenvedélyeit, sebeit, vágyait... Mindenki megosztja fájdalmát, félelmét, reményeit.