![ArtMan Est vol. 11.: Bridzs - ahogy mi játsszuk ArtMan Est vol. 11.: Bridzs - ahogy mi játsszuk](https://pb2.jegy.hu/imgs/system-4/program/000/172/300/artman-est-vol-11-bridzs-ahogy-mi-jatsszuk-474-279-254931.jpg)
ArtMan Est vol. 11.: Bridzs - ahogy mi játsszuk
32 kártyalap: 22 táncos, 6 zenész, 4 joker – 20 éves az ArtMan!
80' tánc 12+
English friendly
32 kártyalap: 22 táncos, 6 zenész, 4 joker – 20 éves az ArtMan!
80' tánc 12+
English friendly
A 20. születésnapját ünneplő ArtMan Egyesület új inkluzív előadásában olyasmire vállalkozik, amire eddig még nem: két állandó művészeti csoportja, az Artmenők és a Tánceánia közösen hoznak létre egy táncszínházi produkciót mindarról, ami elérhetetlennek tűnik.
„Engedünk valami különös erőnek és mégis meg akarjuk közelíteni. Elindulunk a végtelennek tűnő úton, ismeretlen területekre lépve, ahol az egyetlen támaszunk a másik, aki kísér minket. A másik, aki hív, a másik, akit el kell engedni, a másik, aki idegen, akihez közel akarok kerülni, akitől el akarok távolodni, akivel a végtelenben összeérnek az útjaink. A színpad az ellentétek találkozásának helyévé válik, az elindulás-visszatérés, elveszés-rátalálás, közelség-távolság, művészet-valóság közötti ingázás adja meg az előadás dinamikáját. Mit viszek magammal? Honnan hová?” (ArtMan)
„Az ArtMan Egyesület 2005 óta – ha előzményeit, a Tánceánia működését is ideszámítjuk –, húsz éve foglalkozik a fogyatékkal élők művészeti integrációjával. Rendületlenül tesz és cselekszik azért, többnyire a színfalak mögött, a sűrű hétköznapokban, de hangyaszorgalommal, hogy a művészethez való hozzáférés, a tánc és a mozgás élménye, a test érzékelése és megtapasztalása, egyáltalán a közlésvágy, az önkifejezés lehetősége mindenki számára elérhető legyen. Kortól, nemtől, szellemi és mozgásbeli korlátozottságtól függetlenül – mindenkié. [...] Művészetfelfogásuk egyik alappillére éppen ezért az egyenjogúsítás, a közös alkotói tér és a kijelölt határokon belüli szabad mozgás és áramlás, ahol ép és fogyatékkal élő előadók jó esetben azonos súllyal, intenzitással vannak jelen, nyitottan és érzékenyen kapcsolódva önmagukhoz, egymáshoz és az üres térhez, amit közösen belakni készülnek.” (Részlet Králl Csaba laudációjából az ArtMan Egyesület Lábán Rudolf különdíja kapcsán)
A Lábán-díj különdíját 2018-ban nyerte el az Artman Egyesület. Egy évvel korábban, 2017-ben pedig a Highlights of Hungary jelöltek listájára került fel. A Trafóban ez lesz a 11. ArtMan-est, ahol megmutatkozik a különböző képességű alkotókból és előadókból álló kortárstánc közösség. 2023-ban pedig a Hodworks-szel közös nagysikerű munkájukat, az Idolt, mutattuk be.
Stáblista
Szereplők: Barkó Tamás, Bodócs Diána, Dobay Júlia, Farkas Dorka, Ferencz Krisztina, Gál Eszter, Gönye Fanni,
Gyulavári Ági, Horváth Réka, Kalácska Levente, Kálmán Ferenc, Karcza Boglárka, Kerekes Tamás, Marián Márk,
Mészöly Andrea, Nagy Levente, Pataki Panka, Pózner Vanda, Sudár Henrietta, Tóth Károly, Tóth Kata, Vass Lajos, Vay Ábel
Zene: Smoking Smoking és Esra, Dobai Szidónia
Asszisztensek: Dobay Júlia, Gál Eszter, Kálmán Ferenc
Rendezők: Farkas Dorka, Mészöly Andrea
Dramaturg: Szivák-Tóth Viktor
Produkciós menedzser: Dobay Júlia, Farkas Dorka
Fény: Dézsi Kata
Hang: Kádár Mihály
Támogatók: NKA, Márai Sándor Művelődési Ház, Műhely Alapítvány
Doszpot Péter volt gyilkossági főnyomozó és Antal Gábor tanácsadó szakpszichológus 3 részes előadássorozata Új, kriminológiai előadássorozat a Csokonai Rendezvényházban!
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.