Ahad a.k.a. Sőrés Zsolt szólókoncert
Ahad a.k.a. Sőrés Zsolt az 1990-es évek eleje óta aktívzeneszerző, improvizatív zenész (brácsa, hang, elektronika), hang- és intermédia művész. több...
Ahad a.k.a. Sőrés Zsolt az 1990-es évek eleje óta aktívzeneszerző, improvizatív zenész (brácsa, hang, elektronika), hang- és intermédia művész. több...
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. november 3. vasárnap, 20:00
2021 nyarától, mióta elnyerte az egyik legrangosabb nemzetközi kortárs művészeti ösztöndíjat, a Berliner Künstlerprogram des DAAD hangművészeti és zenei rezidencia ösztöndíját, Berlinben él. Sőrés 2014 óta tanít a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen. 1995 és 2011 között kísérleti zenei fesztiválokat és hangművészeti sorozatokat szervezett Budapesten (Szünetjel Fesztivál; Relatív /Át/Hallások stb.). 2014-ben az első magyarországi nemzetközi hanginstallációs művészeti kiállítás kurátora is volt a Műcsarnokban (Más Hangok - Az érzékelhető határán). Gyakran dolgozik együtt más művészeti területek és szakterületek művészeivel. Jelenlegi projektjei: Ahad (szóló), E.T.U.D.E. (Ensemble Treffen Um Die Ecke), trió Franz Hautzingerrel és Kazuhisha Uchihashival, Paw Music, Un-garians, duó Nicola L. Heinnel stb. Saját experimentális zenei kiadóját, a Hinge Thundert 2020 óta vezeti.
Sőrés egyik fő érdeklődési területe, hogy miképpen lehet olyan brácsán alapuló vonós hangszert kifejleszteni, amely egyszerre a művészre szabottan perszonalizált, ám egyúttal mindig az alaphangzásból indul ki, ám alapvetően megújítja és kiterjeszti azt, eddig sosem tapasztalt hangzást létrehozva. Olyat, amely a lehető legszélesebb hangzásvilágot képes megnyitni, valamint olyat, amely segíti a experimentáliszeneszerzőt saját metarepertoárjának és egyedi játékstílusának kialakításában azért, hogy a lehető legkomplexebb hangzást érje el. Ezért játszik Sőrés 2024 szeptembere óta a PolyViolanevű, öthúros brácsából újonnan kifejlesztett polifonikus elektronikus kísérleti zenei hangszeren. A PolyViola a polifonikus kísérleti hangszerekre specializálódott Sukandar Kartadinata kísérleti hangszerépítő mester és digitális hangszerfejlesztő mérnök munkája. A hangszer világpremierje az idei Velencei Zenei Biennálén volt.
A Liliom Produkció új musical bemutatója nem meglepő módon négy negyvenes gyerekkori barátnő (Alíz, Bella, Petra és Laura) viszontagságairól szól, akik egy Balaton-felvidéki villában töltik ,,lánybúcsújukat”.
A Cirkuszhercegben egy különös cirkusziskolába csöppenünk, amelyben a tanárnő, Demjén Natália arra keresi a választ, hogy ebben a – lassan – számítógépek által vezérelt világunkban mit jelent az a szó: cirkusz?
A 2014-ben feltűnt izlandi elektronikus zenei duót, a Kiasmost két tapasztalt, külön-külön is jól ismert zeneszerző-producer alkotja. Tegyük hozzá, mindketten más-más stílusban tűntek fel. Öt év szünet után tértek vissza a koncertezéshez, a Müpában új albumuk anyagát mutatják be.
Az új generáció Hőse rajongóival közösen a műfaj egyik legütősebb bulijára készül az összes közönségkedvenc slágerrel és a várva várt…
KONCERTSHOW AZ EREDETI SZEREPLŐKKEL
Janza Kata | Szabó P. Szilveszter | Földes Tamás | Dolhai Attila | Bálint Ádám…
Aronsen művének középpontjában egy kusza szerelmi történet és a megállíthatatlan olvadás áll – kérdés, hogy kit melyik fenyeget jobban. A…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!