A ZONGORISTA II.
A Somorjai-bérlet nyitóestjének műsorán a zongorairodalom két halhatatlan remekműve szerepel:
Mozart: A-dúr zongoraverseny, K414
Schumann: C-dúr fantázia Op. 17.
A Somorjai-bérlet nyitóestjének műsorán a zongorairodalom két halhatatlan remekműve szerepel:
Mozart: A-dúr zongoraverseny, K414
Schumann: C-dúr fantázia Op. 17.
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2020. március 19. csütörtök, 18:00
Ki lesz ma?
Eszmék és muzsika így egyben.
Aki kérdez: a Bartók Rádió műsorvezetői
Aki válaszol: Bedő Imre a Férfiak Klubja elnöke
Műsor:
Mozart: A-dúr zongoraverseny, K414
Schumann: C-dúr fantázia Op. 17.
Közreműködik: Bogányi Gergely – Kossuth-díjas zongoraművész
Hangversenymester: Selmeczi Gábor
A Somorjai-bérlet nyitóestjének műsorán a zongorairodalom két halhatatlan remekműve szerepel. Az 1782-ben keletkezett, úgynevezett „Kis” A-dúr zongoraverseny (K. 414) – a zongorára szánt versenyművek többségéhez hasonlóan – a Bécsben ez idő tájt letelepedő Mozart „saját használatára” készült, aki e darabok előadása során komponistaként, szólistaként és zenekarvezetőként egyaránt bemutathatta képességeit a császárváros igényes publikumának. A kompozíció a mester leggyakrabban megszólaltatott versenyműveinek egyike – szélesen ívelő melódiákkal, felhőtlenül derűs hangvétellel gyönyörködteti hallgatóit. A 19. század a zongorairodalom egyik legnagyszerűbb korszaka: a zeneszerzők – kihasználva a szinte napról napra fejlődő instrumentumok kínálta lehetőségeket, lévén általában maguk is a hangszer jeles játékosai – számtalan kisebb-nagyobb darabbal gazdagították annak repertoárját. Jóllehet Schumann kézbetegsége miatt feladni kényszerült ígéretes virtuóz karrierjét, zeneszerzői pályája első évtizedét mégis szinte kizárólag a zongorairodalomnak szentelte. Önálló kompozíciói és kis tételeket összefűző ciklusai új költői nyelvet teremtettek, fantáziadús, rejtett programokban gazdag alkotásai új fejezetet nyitottak a romantikus zene történetében. Az oeuvre csúcspontja kétséget kizáróan az 1838-ben befejezett C-dúr fantázia, melynek életrajzi hátterét a zeneszerző Clara Wieck iránti szerelme adja. A három részes, hatalmas zenei és technikai igényű fantáziában többek között egy Beethoven-idézet, A távoli kedveshez dalciklus sokatmondó frázisa utal a magánéleti szálra. Érdekesség, hogy művét Liszt Ferencnek ajánlotta Schumann, aki a gesztust a grandiózus h-moll szonáta dedikációjával viszonozta. A koncert szólistája a romantikus zongorairodalom egyik legavatottabb hazai megszólaltatója, Bogányi Gergely Kossuth-díjas zongoraművész, vendége Bedő Imre, a 2013-ban alapított Férfiak Klubja elnöke lesz.
Budapest, 2025. április 12. – A magyar rap színtér egyik meghatározó alakja, Pogány Induló nagyszabású koncerttel tér vissza, ezúttal a Papp László Budapest Sportarénába. Az új generáció Hőse rajongóival közösen a műfaj egyik legütősebb bulijára készül az összes közönségkedvenc slágerrel és a várva várt harmadik album dalaival, amelyek mély és aktuális mondanivalójukkal és friss zenei alapjaikkal tálalják Pogány Induló egyedülálló egyéniségét.
A Szépség és a Szörnyeteg a Disney egyik legsikeresebb, legelbűvölőbb meséje, az első olyan animációs film, amelyet Oscar-díjra jelöltek a Legjobb film kategóriájában, és öt Grammy-díjat is kapott.
Hogy mi is ez a Zenekarácsony? Az idei karácsony 6 egymást követő munkaszüneti napot foglal magába. A december 24. és…
Az egyedi, meglepetésekkel teli játékáról híres Fazil Say zongoraestje a jubileumi Cziffra Fesztiválon. Műsorán: Debussy, Ravel, Mozart komozíciók, saját művek…
A Müpa újévi koncertje mindig izgatottan várt esemény, 2025-ben pedig kiváltképp annak ígérkezik. A hangverseny állandó karmestere, Fischer Ádám Haydn…
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!