
ÍGY SZERETTEK ŐK – irodalmi stand up
Nyáry Krisztián író, irodalomtörténész előadása
Az "EGY ÉLETEM – Életrajzi stand up sorozat" keretében híres művészek állnak színpadra, hogy egy-egy színházi este keretein belül elmeséljék az életüket.
Ötvös András vagyok és szegény.
Nem, ne úgy értsék, hogy ó, szegény Ötvös András...!
Örkény István és Esterházy Péter nem ismerték egymást, de hogy közük van egymáshoz, nem kérdéses. Miféle összefüggés ez?„A Fancsikó és Pinta írásakor végig ott volt a fülemben” – vall első kötetéről Esterházy. Máshol ezt írja Örkényről: „Nem lehet aktualizálni, de mindig aktuális”.
Vágyi Petra, klinikai szakpszichológus, sématerapeuta.
Belegondolt már abba, hogy Budapesten milyen izgalmas templomok, zsinagógák, kápolnák vagy épp szentélyek vannak?
Szereplők: Jordán Adél, Nagy Sándor, Dr. Piczkó Kati
Angol nyelvű előadás.
Joseph Haydn londoni utazásairól szól Bősze Ádám előadás-sorozata, amelyből a hallgató nem csupán zene-, hanem kultúrtörténeti szempontból ismerheti meg, milyen körülmények között utazott, dolgozott és élt egy idegen országban az Esterházyak komponistája.
Az előadás 16 éven aluli nézőinknek nem ajánlott!
Április 16-án, fennállásunk óta harmadjára látjuk vendégül Szabó Balázs zenészt, akinek alkotói útjára ezúttal egy önálló esten fókuszálunk – ezzel a jubileumi évünk egy különleges zenei-irodalmi estjére kerül sor a Hegyvidéki Kulturális Szalonban.
Belegondolt már abba, hogy Budapesten milyen izgalmas templomok, zsinagógák, kápolnák vagy épp szentélyek vannak?
Gyertek el és ismerjétek meg a világot, úgy ahogy a Kicsi Gesztenye Klub szereplői látják! Felhőtlen szórakozás kicsiknek és nagyoknak is!
Bűnös elmék – Doszpot Péter volt gyilkossági főnyomozó és Antal Gábor tanácsadó szakpszichológus előadássorozata
Bibók Bea előadása azoknak szól, akik szeretnék jobban megérteni, hogyan formálja a múltjuk a jelenüket.
Vágyi Petra, klinikai szakpszichológus, sématerapeuta.
Ludmann Mihály művészettörténész előadás sorozata a szecesszió mestereiről