Budapest Folk Fest 2013


Van benne muzsika!
2013. április 17-21.


HaTEha Szerda      Jegyvásárlás
Rendhagyó Prímástalálkozó      Jegyvásárlás
"Csak csajok" nap      Jegyvásárlás
Cimbalmos nap      Jegyvásárlás
Erdélyi Zenék Klubja, Söndörgő      Jegyvásárlás
Lajkó Félix lemezbemutató      Jegyvásárlás
Vásárhelyi László Táncszínpad      Jegyvásárlás
Los Gringos Andok mise      Jegyvásárlás


A 2013-as Budapest Folk Fest negyedik a sorban. Ebben az évben is a város tavaszi-nyári fesztiválindító fesztiválja vagyunk, ahol idén előtérbe kerülnek a Lányok, keressük a borban a muzsikát, az ország prímásaival mulatunk, csodákat hallhatunk cimbalmosoktól, és ahol az “ördög hegedűse” bizony citerán játszik.

A Budapest Folk Fest 2013 a Hagyományok Házában a Rendhagyó Prímástalálkozó második lemezének bemutatójával veszi kezdetét április 17-én. A Fonóban ugyanaz nap különleges vendégek érkeznek a ház nyitása óta minden szerdán működő, hagyományos szerdai HaTeHa táncházba: a Kárpát-medencei vonós népzene emblematikus bandája, a Szászcsávási Zenekar lesz a házigazda, akik felváltva muzsikálnak az Üsztürüvel. A Hagyományok Házában váltott jegyek érvényesek ugyanaznap a Fonó HaTeha táncházába is.

Április 18-án csütörtökön „Csak Csajok” címmel igazi őszművészeti női prémiumprogramot kínálunk: Csurák Erzsébet selyemfestő kiállításmegnyitóját a következő együttesek koncertje követi: Heten Herczku Ágival, Szalóki Ági Tik Trió, Tintér Gabriella és az idén a szerdai táncházakban végig muzsikáló Szeret. A Folkkocsmában női prímások muzsikálnak. Az este folyamán bemutatjuk Szirmay Zsanett és barátai, fiatal textil- és ruhatervezők minikollekcióját és bórkóstolót is tartunk.

Április 19-én pénteken a cimbalom lesz a középpontban. A hangszer jelenlegi formában jellegzetesen magyar találmány, de az utóbbi évtizedekben hazánk mellett elsősorban Romániában virágzik. Ezt tükrözi a fellépők névsora is. Giani Lincan román származású, Hollandiában élő cimbalomművész magyar zenészekkel együtt lép színpadra. Marcel Comendant moldáviai születésű, Szolvákiában élő művész saját együttesével a PaCoRa Trióval érkezik. A hazai művészeket a magyar cimbalomzene és a magyar világzene nagy klasszikusa, Balogh Kálmán és a Gypsy Cimbalom Band képviseli, valamint a fiatalok részéről az egyik legizgalmasabb, az elmúlt évben számos elismeréssel díjazott formáció cimbalmosa, zenekarvezetője Tárkány-Kovács Bálint, aki együttesével, a Tárkány Művekkel lép fel.

„Van benne muzsika!” – Április 20-án, szombaton emblematikus hazai együttesekkel keressük az év népzenész borát a kiállító hazai prémium borászatok kínálatából. Kóstolgatunk, ízlelünk és persze mulatunk a Söndörgővel, a Tükrös Együttessel, a FolkEmbassy – Népzenei Nagykövetséggel és az Erdélyi zenészek válogatott zenekarával, és persze a vendégeinkkel. Az este tiszteletbeli házigazdáji a gyimesi Szellő néptánccsoport és a Zerkula és a Kolo zenekarok.

Április 21-én délután a BMC zenei központban Mauricio Vicencio szerzeménye, az Andok mise hanzik el a Los Gringos együttes előadásában mintegy 50 fős kórussal. Közreműködik az All The Ages, a Bástya, és a Capo di Tutti i Capi kamarakórusok . A Los Gringos andoki, elsősorban ecuadori, perui, bolíviai népzenét játszik, és olyan magyar tagokból áll, akik elkötelezett rajongói és többségében már 20-25 éve művelői ennek a kultúrkörnek.

A vasárnapi gálán, április 21-én Lajkó Félix új, citerás lemezének bemutatójára kerül sor a frissen megnyitott BMC zenei központban. Éppen egy éve, a Budapest Folk Fest nyitónapján muzsikált először koncerten Lajkó Félix gyermekkori hangszerén, az életében különleges szerepet játszó citerán. Azóta eltelt egy év, a repertoár számos hazai és külföldi koncerten formálódott, többek között Roby Lakatossal is a MÜPÁ-ban, s végül megszületett az ördög hegedűségek első citerás albuma. Az est további fellépői is különleges zenei élményeket ígérnek: Lukács Miklós-Borbély Mihály duó, Yengibarjan David triója és különelges vendége a jereváni örmény dudukművész Gevorg Dabaghyan, világhírű zenész , egy nagyszerű iskola folytatója és átadója. A duduk egy ősi, valószínűleg örmény eredetű duplanádas fúvóshangszer, több Közel-Keleti országban megtalálható, de az örmény mesterek vitték tökélyre!


Budapest Folk Fest 2010-től máig

A folk egy mély kút, ahonnan megannyi más stílus is táplálkozik, kimeríthetetlenül gazdag, személyes, egyszerű, befogadó. Nem feladatunk, hogy mi jelöljük ki a műfaj határait, mi mondjuk meg, hogy mi a folk és mi nem. Örülünk, hogy megteremthetjük a lehetőséget, hogy mindenki ízlése szerint választhasson.

Budapest a közép-európai térség meghatározó városa, mely az egyik leggazdagabb és legsokszínűbb folklórral rendelkezik. Budapesten élt és alkotott a múltszázad két zsenije, Bartók és Kodály, akik munkásságukkal nagyban és meghatározóan gazdagították Európa és a világ kultúráját. Mindezek ellenére 2010-ig nem volt az országban, sem a fővárosban egy a hazai és a nemzetközi folk előadóit, értékeit bemutató fesztivál.
A 2010 óta évente megrendezett Budapest Folk Festtel célunk egyrészt, hogy Budapest csatlakozzon azon világvárosok sorába, akik büszkélkedhetnek meghatározó fesztiválokkal, másrészt ez a város legyen az, amely a közép-európai térséget és annak gazdag folk zenei kínálatát képviseli, helyszíne, központja egyben. Szeretnénk kihasználni, hogy olyan térségben élünk, amelyben a népek több forrásból táplálkozó zenei kultúrája rengeteg szállal kötődik össze, gazdagítva egymást.


Ajándékozz jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány a Jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezd otthonod kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretnél értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozz fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!