The Glass House Project - Frank London és zenésztársai
A Glass House projekt Magyarországon – zsidó zenei örökségünk újragondolása nemzetközi és magyar sztárok segítségével
A Glass House projekt Magyarországon – zsidó zenei örökségünk újragondolása nemzetközi és magyar sztárok segítségével
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2015. január 29. csütörtök, 19:30
A Glass House neve itthon ismeretlenül cseng, ám a tagok jól ismertek: az együtttes vezetője a Grammy-díjas Frank London, aki már sokszor koncertezett Magyarországon. Aram Bajakiant Lou Reed és Diane Krall rajongói egyaránt ismerhetik: a Velvet Underground alapítójának turnégitárosa a jazzdívával is sokszor koncertezett. Az argentin Pablo Aslan az etnojazz kiemelkedő bőgőstehetsége, Yoni Halévy nagyszerű izraeli jazzdobos, Jake Shulman Ment pedig tősgyökeres brooklyni hegedűs, aki a magyar, román, roma és a kelet-európai zsidó zene megszállottja, és Erdélytől a Duna-deltáig bejárta már gyűjtőként közös zenei örökségünk legfontosabb régióit. Három kiemelkedő magyar zenész csatlakozott a tavaly tavasszal, New York-ban létrehozott formációhoz, amelyet az ottani Balassi Intézet hívott életre a Holokauszt áldozatainak emlékéve alkalmából. Bő fél év után játszik újra együtt a lassan világhírűvé váló cimbalomvirtuóz Lukács Miklós, világzenei kiválóságunk, Szirtes Edina Mókus és a jazzt, az etnot és minden kísérleti területet látható természetességgel belakni képes Ágoston Béla. Frank London vezetésével és Vadász Zita, a Balassi Intézet New York-i kurátorának közreműködésével az együttes az MTA Zenetudományi Intézetétől, Rob Coentől, Kiss Ferenctől és más szakértőktől kapott útmutatás alapján állította össze programját, melynek célja a tág értelemben vett magyar zsidó zenei örökség felidézése. Népdal, városi dal, kántorének és operett egyaránt előkerül a programban, és – az örökség folytathatóságát hirdetve – a közreműködők néhány meglepő természetességgel a régi anyagokhoz illeszkedő szerzeménye is. Az együttes nemzeti, egyben univerzális tanulságot is hordozó tragédiánkra, a Holokausztra való komplex emlékezés és emlékeztetés szándékával alakult. A közreműködő művészek estje kimondatlanul is a mi lett volna ha? lehetőségére kérdez rá, hiszen jelentős részeiben a továbbélésben megakadályozott hagyományokat mutat be. A koncert olyan illúzió, amelynek részesévé válva a közönség kötelességévé válik visszatérni a valóságba, és múltunkkal szembenézni: a művészektől kapott élmény lehetne élő hagyomány hazánkban, ha a Holokauszt magyar és német elkövetői nem rongálják meg helyrehozhatatlanul a magyar zsidó kultúrát, és nem törnek e kultúra, kultúrák sokféle hordozójának életére páratlan szisztematikussággal és kegyetlenséggel. Sem az örökség, sem a múltfeldolgozás komplexitását nem tagadja a program: az anyag sokrétűsége, gazdagsága, a zenészek kísérletező kedve és tehetsége együttesen teszi lehetővé, hogy míg megtanuljuk jobban szeretni a nemzetközi line-up révén egyetemes értékességében megmutatkozó magyar zsidó örökséget, számos ponton a történelem terhéről is kénytelenek vagyunk elgondolkodni.
Közreműködők:
Frank London - trombita, művészeti vezető
Ágoston Béla - fúvós hangszerek
Pablo Aslan - nagybőgő
Aram Bajakian - gitár
Yonadev Halevy - dob
Lukács Miklós - cimbalom
Jake Shulman-Ment - hegedű
Szirtes Edina Mókus - ének, hegedű
1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.
Tegyük fel, hogy megcsalt a férjem – mit teszek én? Sírok, válok, vagy bosszút állok? Lucienne Vatelin tisztességes feleség, esze ágába nem jut megcsalni a férjét – és az elvét tartja mindaddig, amíg a férje őt meg nem csalja. Viszont, ha ez megtörténne, arra is felkészül: talonban tartja a jóképű Babillont, hogy ha kell, legyen kivel bosszút állni… A hülyéje őrült és szerelmes bohózat – tökéletes nevettető kikapcsolódás szerelmeseknek, friss házasoknak, és hűtlenséget tervezőknek. Megszállott nőcsábászok és bosszúálló feleségek a Thália Színház Nagyszínpadán.
A Vági Bence művészeti vezető által megálmodott alkotás klasszikus meséket megidéző története szerint Kristály-világ úrnője elvesztette hitét az emberi érzelmekben, ezért befagyasztja a világot, és csillogó, ám jeges falak közé zárkózik
Radnóti Miklós és Gyarmati Fanni belső világa elevenedik meg Vecsei H. Miklós és a zenészekből, képzmőművészekből álló QJÚB nevű társulás…
A Hungária együttes 2024 júniusi Puskás Aréna koncertjének hatalmas sikere után egy évvel, újra egy színpadon a négy élő legenda.…
Két generáció és két világnézet kóstolgatja egymást igen szellemesen, és hamarosan kiderül: mindenkinek kapaszkodnia kell, ha tartani akarja az iramot.
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!