Hegedűs Endre és Katalin kétzongorás hangversenye, Schumann, Chopin, Brahms, Rachmanyinov
Hegedűs Endre és Katalin kétzongorás hangveresenye a Vigadó dísztermében.
Hegedűs Endre és Katalin kétzongorás hangveresenye a Vigadó dísztermében.
Egy múltbeli eseményre kerestél. Kérjük, válogass aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2015. május 12. kedd, 19:30
Hegedűs Endre és Katalin házasságuk 36 éve alatt sokszor léptek fel együtt négykezes művek tolmácsolóiként. A Vigadó pedig már két alkalommal is helyet adott a Magyar Zongorás Négyes hangversenyének, melyet a Farkas-Várnagy házaspárral együtt alkotnak, s nyolckezes darabok interpretálására szövetkeztek. Két zongorára és négy kézre írott művekből összeállított programmal azonban csak nagyon ritkán lépett közönség elé a Hegedűs házaspár. Ez a koncert ezért is kivételesnek ígérkezik. A romantikus irodalom néhány gyöngyszeme hallható ezen az esten, mely művek nagy részét eredetileg is két zongorára írták a szerzők.. A első részben két variáció sorozat fogja közre Chopin C-dúr rondóját, melyet igen ritkán hallhatunk a pódiumon. Briliáns, virtuóz mű, mely nem nélkülözi a Chopin zenéjére oly jellemző lírai bensőségességet sem. A kezdő Schumann mű folyamatos párbeszéd a két zongora között. Bár a különböző variációk igen távoli utakat járnak be, a kezdeti érzelmes andante dallama végig kísér bennünket. Egészen más a híres Haydn-változatok felépítése. Brahms 1873 nyarán komponálta bajorországi nyaralása közben a mű zenekari változatát, melynek bemutatóját maga dirigálta november 2-án Bécsben. A kétzongorás verziót Brahms a nagysikerű bemutatót követően készítette el. A darab az ún. Szent Antal korál dallamának bemutatásával kezdődik, majd a témát kilenc variáció követi – mindegyik másik hangon, más karakterrel. A grandiózussá növekvő fináléval zárul a hangverseny első része.
Szünet után csendül fel Rachmanyinov II. szvitje, mely művet a komponista és zongoraművész 1901 első hónapjaiban Olaszországban alkotta híres II. zongoraversenyének (op.18) szomszédságában. A bemutatót november 24-én Rachmaninov unokatestvérével, Alexander Silotival játszotta. A szvit követi a hagyományokat a tételek tekintetében: I. Introduction (Alla marcia, C-dúr), II. Valse (Presto, G-dúr), III. Romance (Andantino, Asz-dúr), IV. Tarantelle (Presto, C-dúr)
Az eredetileg egy zongora négy kézre írott 16 keringőből Brahms maga választotta és írta át két zongorára azt az ötöt, mely a mai hangversenyt zárja.
Legyen előadónak és hallgatónak egyaránt emlékezetes ez az este!
Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök emberi értékekről, de ravaszságról, cselvetésekről és gyarlóságról is.
2025-ben is lélegzetelállító előadások a Szegedi Szabadtérin! A cigánybáró ;az Ezeregy éjszaka , a Rebecca és A 3 testőr érkezik…
Világhírű bűvészek és az ország legjobb illuzionistái együtt, egy vadonatúj műsorban! Az előző években rendezett nagy sikerű előadássorozatok után az…
A művész pályafutásának 30 éves évfordulóját ünnepli idén és a jubileumi turnéja keretében dupla koncertet ad Budapesten!
Ebben a rovatban a rendszer által válogatott népszerű programokat ajánlunk. Közöttük fizetett hirdetések is lehetnek.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsd össze a kosarad újra!